60 درصد ظرفیت بستری خراسان شمالی اشغال شده است | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

 • |
 • 18 محرم 1444

 • |
 • 2022/8/15

 • 60 درصد ظرفیت بستری خراسان شمالی اشغال شده است

  60 درصد ظرفیت بستری خراسان شمالی اشغال شده است

  براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکنون ۳۵۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش این استان که شامل شهرستان‌های بجنورد، شیروان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان، مانه و سملقان و فاروج می‌شود بستری هستند که این تعداد حدود ۶۰ درصد از ۶۰۰ تحت بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ پر کرده است.

  به گزارش دیارمشرق 24 و براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی در شبانه‌روز گذشته ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ تنها در بیمارستان‌های هفت شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان بستری شدند که با احتساب آمار بیمارستان‌های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی اسفراین این آمار به حدود ۱۴۰ تا بیمار می‌رسد و رکود بی‌سابقه‌ای را از بدو شیوع موج چهارم در ۱۰ روز گذشته تاکنون به ثبت رسید.

   آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌های استان خراسان شمالی در ادامه روند صعودی خود در ۲۴ ساعت گذشته افزون بر ۳۰ درصد افزایش یافت.

  براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌های این استان به‌خصوص بیماران با وضعیت حاد تنفسی، آمار مرگ کرونایی نیز روند افزایشی به خود گرفت به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این استان جان خود را از دست دادند.

  طبق گزارش رسمی با شدت گرفتن ویروس کرونا در هفته جاری (شنبه تا چهارشنبه) هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند تا آمار مرگ بیماران کرونایی از ابتدای فروردین تاکنون به حدود ۲۰ نفر برسد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی کاهش پروتکل‌های بهداشتی، بازدیدهای نوروزی و دورهمی ها را عامل اصلی اوج‌گیری بیماری کرونا و شیوع موج چهارم این بیماری اعلام کرد که باعث شد تا این استان در زمره ۱۲ استان با شیب تند ویروس کرونا قرار گیرد.

  سید احمد هاشمی افزود: روند صعودی آمار بیماران کرونایی در این استان همچنان با شتاب ادامه دارد به‌طوری‌که در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۷ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این استان بستری شدند و از هفت شهرستان تحت پوشش این دانشگاه چهار شهرستان در وضعیت قرمز یا خطر بالا دو شهرستان در وضعیت رنگ‌بندی کرونایی نارنجی یا پرخطر و یک شهرستان (راز و جرگلان) در وضعیت الگوی رنگ‌بندی زرد یا کم‌خطر قرار دارند و احتمال قرارگیری این شهرستان‌ها نیز با عادی انگاری در وضعیت زنگ بندی قرمز وجود دارد.

  وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از دور همی و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی را عامل اصلی برای کنترل ویروس کرونا در استان دانست و از مردم این استان خواست تا دستورالعمل‌ها و هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.

  ویروس کرونا نخستین بار اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار کرونایی در استان خراسان شمالی شیوع یافت و این استان پس از پشت سر گذاشتن سه موج این ویروس تا بهمن‌ماه سال ۹۹ این بار با وقفه سه‌ماهه از اوایل با شیب ملایم افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم به‌طوری‌که در یک هفته گذشته با شیب تند این بیماری در استان خراسان شمالی آمار بیماران کووید ۱۹ نیز افزایش زیادی یافت به‌گونه‌ای که هم‌اکنون ۳۴۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که هفت شهرستان این استان را تحت پوشش دارد، بستری هستند و با آمار بیماران بستری در بیمارستان تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی اسفراین تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در این استان به حدود ۴۰۰ نفر می‌رسد.

  انتهای پیام/


  اخبار مشابه


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا