نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی خراسان شمالی به پایان رسید + عکس | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۱

 • |
 • 21 شوال 1443

 • |
 • 2022/5/22

 •  مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی:

  نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی خراسان شمالی به پایان رسید + عکس

   نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی خراسان شمالی به پایان رسید + عکس

  مسئول سازمان فضای مجازی سراج مرکز خراسان شمالی گفت: نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی برگزار و نفرات برگزیده در هر بخش معرفی شدند.

  به گزارش دیارمشرق 24 اسماعیل کفاشی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی خراسان شمالی اظهار کرد: به همت سازمان فضای مجازی سراج و اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی، نخستین جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی با انتخاب نفرات برتر این جشنواره در این استان برگزار شد.

  وی با بیان اینکه این جشنواره در چهار بخش برگزار شد، افزود: جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی در بخش عکس نوشته، تیزر و کلیپ، بازی و نرم‌افزار تلفن همراه و ایده‌ها و مقاله‌های پژوهشی از ابتدای آذرماه سال 99 شروع به کار کرد که مهلت ارسال آثار نیز تا 22 بهمن‌ماه 99 در نظر گرفته شده بود.

  کفاشی با بیان اینکه جشنواره در سه مقطع ابتدایی، متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای برگزار شد، خاطرنشان کرد: از مجموع 800 اثر رسیده به دبیرخانه 120 اثر متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بود که به لحاظ سطح کیفی بسیار خوب و قابل‌قبول بودند.

  مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی با بیان اینکه خوشبختانه تمام شهرستان‌های استان نمایندگانی در میان برگزیدگان جشنواره داشتند، بیان کرد: تقریباً از تمام شهرستان‌های استان خراسان شمالی ازجمله اسفراین، بجنورد، شیروان، گرمه و جاجرم نماینده‌ای در میان برگزیدگان جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی حضور داشت و جوایز در سطح استان تقسیم شد.

  وی با اشاره به اینکه سه نفر برگزیده در هر مقطع به‌عنوان نفرات اول تا سوم جشنواره انتخاب شدند بیان کرد: اختتامیه جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی به سبب شرایط قرمز کرونا در سطح استان، در روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت و با حضور مدیران استانی و میهمانان کم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کمتر از 2 ساعت برگزار شد.

  مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی با اشاره به اینکه در این جشنواره بالغ‌بر 120 میلیون ریال جوایز نقدی به برگزیدگان اهدا شد، تصریح کرد: در مقطع ابتدایی به ترتیب حسین کرامتی، مبینا ایمانی و سینا وطن‌دوست، در مقطع متوسطه نظری به ترتیب علی طلایی فرد، نرگس محمد زاده و مهتاب غضنفری (مشترک)، زینب شیخ‌زاده و تارا روحانی (مشترک) و در بخش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز به ترتیب مطهره محمدی، مریم محمدبا و رؤیا رحیمی (مشترک)، فاطمه قلی زاده به‌عنوان نفرات اول تا سوم برگزیده هر بخش معرفی شدند.

  وی با اشاره به دوره‌های متعدد آموزشی که در مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود، اظهار کرد: بیشتر نفراتی که در جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی برگزیده شدند از دانش‌آموختگان دوره خوشه همین سازمان که با محوریت آموزش سواد فضای مجازی برگزار شده است، بوده‌اند.

  اسماعیل کفاشی در پایان با بیان اینکه دومین دوره جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی نیز برگزار خواهد شد، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است در دومین دوره این جشنواره علاوه بر دانش‌آموزان، معلمان نیز شرکت داده شوند و این دوره با فراگیری شرکت‌کنندگان بیشتر و سطح کیفی بالاتری نسبت به دوره اول برگزار شود.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا