«ایران» با یک طلا و ۳ نقره جایگاه چهارم المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ را کسب کرد

سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ گفت: با پایان یافتن آزمون‌های المپیاد جهانی کامپیوتر، تیم ایران با یک مدال طلا و ۳ نقره در جایگاه چهارم جهان قرار گرفت

حمید رضا عظمتی سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «پس از برگزاری مسابقات در روز سه شنبه، ایران چه جایگاهی در این المپیاد به دست آورد؟»، اظهار داشت: در خصوص اعلام امتیازات و نتایج، سایتی به صورت آنلاین اطلاعات مربوط به این موارد را اعلام می‌کند.

وی افزود: این سایت امتیازات فردی هر یک از شرکت کنندگان را نمایش می‌دهد که تا این لحظه یوتا تاکایا از ژاپن به عنوان نفر نخست ثبت شده است و در بین بیش از 300 شرکت کننده در جایگاه اول قرار گرفت.

عظمتی با اشاره به اینکه جمع امتیازات فردی شرکت کنندگان، جایگاه تیم‌ها را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: شب گذشته جلسه‌ای مهم برگزار شد که صحبت‌ها و اعتراضات تیم‌ها را دریافت کردیم و ممکن است تغییرات اندکی در برخی امتیازات ایجاد شود.

سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 گفت: آنچه که تا روز گذشته روی سایت آنلاین نتایج المپیاد مشخص شده است، تیم ایران یک مدال طلا و 3 مدال نقره کسب کرد و پس از کشورهای ژاپن، چین و روسیه در جایگاه چهارم قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بین حدود 82 کشور شرکت کننده و به نوعی در بین تمام کشورهای جهان، موفق به ایستادن در جایگاه چهارم شدیم، تصریح کرد: قرار گرفتن در بین 4 تیم برتر جهان موفقیت ارزشمندی است، ضمن اینکه در تمام ادوار برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر در بین 10 تیم برتر بوده‌ایم.

عظمتی در خصوص زمان و شیوه توزیع مدال‌ها عنوان کرد: مراسم اختتامیه روز پنجشنبه یعنی فردا برگزار می‌شود و از وزرا و معاون علمی ریاست جمهوری برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمده است.

وی افزود: مراسم اختتامیه ساعت 15 تا 17 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود و به 23 نفر اول مدال طلا، به دو برابر این میزان مدال نقره و به سه برابر این مقدار مدال برنز تعلق خواهد گرفت.

به گزارش فارس، بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 به میزبانی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/XKJ530

نظرات

ارسال نظر