ترافیک در محور تهران - مشهد روان است/ پیش‌بینی افزایش میزان ترافیک در جاده‌های سمنان از فردا

ترافیک در محور تهران - مشهد روان است/ پیش‌بینی افزایش میزان ترافیک در جاده‌های سمنان از فردا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سرهنگ حسن خسروجردی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک به‌مناسبت ولادت باسعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار داشت: هم‌اکنون ترافیک در جاده‌های استان سمنان به‌سمت مشهد مقدس روان است.

وی با اشاره به اینکه از فردا هم‌زمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) بسیاری از مسافران مشهد مقدس قصد بازگشت دارند، اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود که میزان ترافیک در جاده‌های استان سمنان از فردا افزایش یابد.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان از هشدارهای هواشناسی درباره وزش بادهای شدید و بارندگی در ارتفاعات استان سمنان خبر داد و گفت: در این شرایط آب و هوایی وضعیت جاده‌های استان سمنان خطرآفرین می‌شود و رانندگان باید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین رعایت نکات ایمنی از بروز تصادفات جلوگیری کنند.

خسروجردی با اشاره به حضور پررنگ پلیس‌راه در سراسر استان سمنان بیان کرد: 40 دوربین کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی استان سمنان نصب شده است. رانندگان از رانندگی طولانی‌مدت و مداوم در جاده‌های استان سمنان خودداری کنند چراکه خستگی و خواب‌آلودگی عامل بسیاری از تصادفات جاده‌ای است.

وی سرعت غیرمجاز را از دیگر عوامل تصادفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: حفظ سلامت و امنیت مسافران و هم‌وطنان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و وظایف پلیس‌راه به شمار می‌رود. عامل 65 درصد از تصادفات جاده‌ای خستگی و سرعت غیرمجاز است که این مهم در محورهای استان سمنان به‌سبب کویری بودن جاده‌ها افزایش می‌یابد.

 انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر