58 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان خراسان شمالی پرداخت می‌شود

  معاون اداری و مالی کمیته امداد خراسان شمالی گفت: در سال 96 حدود 58 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان و نیازمندان استان خراسان شمالی قرارگرفته است.

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، منصور احمدی با اشاره به پرداخت یک هزار و 636 فقره وام قرض‌الحسنه در سال 96 به خانوارهای نیازمند و مددجو اظهار داشت: این وام‌ها به‌صورت کاملاً قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان و نیازمندانی که تحت حمایت کمیته امداد هستند قرار گرفت.

احمدی بابیان اینکه در سال 96 حدود 58 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان و نیازمندان استان خراسان شمالی قرارگرفته است، افزود: این وام‌ها در دو بخش کارگشایی و تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان پرداخت‌شده است. منابع این وام‌ها از محل منابع کمیته امداد، کمک‌های مردمی و بازپرداخت اقساط تأمین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه وام‌های کارگشایی برای درمان بیماران نیازمند، ساخت مسکن، جهیزیه، تأمین هزینه تحصیلی و رفع مشکلات روزمره مددجویان پرداخت‌شده است، یادآور شد: سقف وام‌های ضروری پرداختی به خانوارهای محروم و مددجو ۵۰ میلیون ریال است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد استان با یادآوری اینکه وام‌های قرض‌الحسنه از سوی صندوق امداد ولایت به خانوارهای نیازمند پرداخت می‌شود، گفت: مددجویان و نیازمندان متقاضی وام‌های اشتغال و کارگشایی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در شهرستان‌ها و یا صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت درخواست وام خود را به این نهاد ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه درخواست وام متقاضیان در اسرع وقت بررسی و در صورت واجدالشرایط بودن این تسهیلات به آنان تعلق می‌گیرد، مطرح کرد: وام‌های ضروری با شرایط ضمانتی آسان و بازپرداخت طولانی‌مدت به مددجویان تحت حمایت اعطا می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه بیشترین مددجویان متقاضی این وام‌ها در مرکز استان (بجنورد) سکونت دارند، بیان کرد: طی امسال 463 فقره وام قرض‌الحسنه کارگشایی و اشتغال به ارزش 11 میلیارد و 500 میلیون ریال به مددجویان بجنوردی پرداخت‌شده است.

وی عنوان کرد: شیروان با پرداخت 241 فقره وام و اسفراین با پرداخت 230 فقره وام بیشترین متقاضیان وام‌های کارگشایی و اشتغال بودند.

شایسته ذکر است میزان وام‌های کارگشایی پرداخت‌شده به خانوارهای نیازمند استان خراسان شمالی در سال ۹۵ بیش از 60 میلیارد ریال بود که از منابع کمیته امداد، کمک‌های مردمی و بازپرداخت سایر اقساط تأمین شد.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر