نباید با وجود منابع فراوان شاهد فقر در کشور باشیم

امام‌جمعه بجنورد گفت: باید درزمینهٔ مدیریت اقتصادی در کشور تلاش بیشتری کرد زیرا با داشتن منابع قوی اما همچنان نتوانسته‌ایم فقر را در کشور ریشه‌کن کنیم.

 

 

به گزارش خبرنگار شرق 24، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد اظهار داشت: برای کشور اسلامی و قوی ایران با منابع خدادادی فراوان ننگ است که چنین با فقر دست‌وپنجه نرم کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: رئیس‌جمهور به‌عنوان سرپرست کشور برای رفع فقر و ریشه‌کنی آن باید تلاش و جدیت بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با توصیه‌های راهگشایشان نکات مهم را توصیه کردند که ریشه‌کن کردن فقر یکی از موارد اولویت‌دار بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: متأسفانه در دولت اسلامی وضعیت اقتصادی مردم با یکدیگر بسیار نابرابر است به‌طوری‌که عده‌ای برای تهیه لوازم ابتدایی زندگی خود در تنگنای قرار دارند.

حجت‌الاسلام تصریح کرد: ضرورت دارد دولت برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد و در حد امکان، امکانات رفاهی را در اختیار قرار دهد.

وی گفت: رئیس‌جمهور به‌عنوان سرپرست کشور برای مردمی که چهار دهه در مقابل دشمن ایستادند و انقلاب را حفظ کردند، فقر را از بین ببرد.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود برای رفع مشکلات اقتصادی کشور وزیر جوان و قوی انتخاب شود چراکه اقتصاد برای کشور اهمیت بسیاری دارد.

حجت‌الاسلام یعقوبی اضافه کرد: مسئولان اجرایی کشور در برنامه‌ریزی‌های خود تمام خانواده‌های ایران را در نظرگیرند نه‌فقط عده‌ای خاص که مشکل اقتصادی ندارند.

خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: همچنین دولت باید از نیروهایی که با شرکت در اردوهای جهادی بدون دستمزد کار می‌کنند، حمایت کند چراکه این افراد سرمایه‌های کشور هستند.

وی همچنین به توصیه دیگر از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند برای هر کاری نقدی وجود دارد که رئیس‌جمهور نباید برآشفته شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه منتقدان سبب رشد می‌شوند و نباید بر آنان برچسب زد، گفت: برخی از مدیران ارشد از انتقادها به‌خصوص از رسانه‌ها ناراحت می‌شوند که این درست نیست.

انتهای پیام/آ

 

 

نظرات

ارسال نظر