خسارت سیل در خراسان شمالی بیش از 13.8 میلیارد تومان برآورد شد

  مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی در ارتباط با خسارت سیل اخیر استان گفت: سیلاب روز پنج‌شنبه هفته گذشته در شهرستان‌های گرمه، مانه وسملقان، راز و جرگلان، شیروان و بجنورد رخ داد که در مرکز استان خسارتی بالغ‌بر ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ حسین عظیمی بابیان اینکه بر اساس تجربه سنواتی مردادماه را ماه بروز سیل‌های مخرب در استان پیش‌بینی کرده‌ایم، اظهار داشت: همچنین سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز شاهد وقوع سیلاب در شهرستان‌های راز و جرگلان، بجنورد و بخشی از مانه وسملقان بودیم که حجم روان آبی در حدود 1 میلیون و 800 هزار مترمکعب را در حوزه سد غلامان و بخش مرکزی راز داشتیم.

وی گفت: همچنین روان آبی در حدود 1 میلیون و 600 هزار مکعب در حوزه سد شیرین دره را شاهد هستیم.

عظیمی همچنین از خسارت به تأسیسات زیربنایی، بخش کشاورزی شامل کانال‌های کشاورزی، صیفی‌جات و استخرهای ذخیره آب نیز خبر داد و افزود: تاکنون هنوز برآورد خسارتی از سیل هفته جاری احصاء نشده که البته میزان خسارت واردشده از این حادثه طبیعی توسط کارشناسان در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان و کشاورزان باید تا پایان مردادماه به اطلاعیه‌های هواشناسی و اخطارهای مدیریت بحران استان که از طریق فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاران اعلام می‌شود توجه بیشتری داشته باشند تا مردادماهی امن و ایمنی را سپری کنیم.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر