کلاس های آموزش فنی و حرفه ای در مساجد برگزار می شود

  مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج بجنورد گفت: کلاس‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اقتصاد مقاومتی از میان بسیجیان داوطلب در پایگاه‌ها و مساجد شهرستان بجنورد تا پایان تابستان در حال برگزاری است.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج بجنورد، قویدل اظهار داشت: این کلاس‌ها در ایام تابستان با ثبت‌نام بسیجیان در کلاس‌ها در رشته‌های چرم‌دوزی، ویترای «نقاشی روی شیشه»، تابلو فرش، گلیم‌بافی، عروسک دوزی، دست‌دوزی نمدی و قلاب‌بافی با توجه به مسجد محوری بودن این برنامه‌ها در محل مساجد و پایگاه‌های سطح شهر برگزار می‌شود.

وی گفت: در این دوره از کلاس‌ها 350 نفر از هنرجویان به‌صورت رایگان آموزش‌دیده و در پایان این دوره‌ها به افراد هنرجو با توجه به رشته‌های مربوطه خود مدارک معتبر اعطا خواهد شد.

قویدل هدف از اجرای این برنامه‌ها افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله) به اقتصاد مقاومتی؛ بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج بجنورد در همین راستا کلاس‌هایی را جهت توانمندسازی بسیجیان و اقشار جامعه و ترویج شغل خانگی و متکی شدن به تولیدات داخلی برگزار می‌کند.

وی گفت: به‌کارگیری جوانان متخصص بسیجی در امر سازندگی کشور، توسعه مهارت‌آموزی در شهرها و روستاها و کاهش آسیب‌های اجتماعی، گسترش دانش مهارت و ارتقاء توانمندی سرمایه انسانی، حمایت از متقاضیان دارای گواهی مهارت برای ایجاد اشتغال، تعامل با دستگاه‌های اجرائی (جهاد کشاورزی، صنایع‌دستی و گردشگری، فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد و...) از نتایج برگزاری این دوره است.

انتهای پیام/ آ

نظرات

ارسال نظر