بانوی خراسان شمالی قله بالای 7 هزار متر لنین قرقیزستان را فتح کرد

بانوی خراسان شمالی قله بالای 7 هزار متر لنین قرقیزستان را فتح کرد

حسین بهمن یار روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ولیزاده نخستین بانوی این استان است که توانسته قله بالای 7 هزار متر را فتح کند.
وی با بیان اینکه قله لنین جزء پنج قله ای است که در ارتفاع بالای هفت هزار متر در رشته کوه تامیر قرقیزستان واقع شده افزود: صعود به ارتفاع بالای 7 هزار متر شرایط خاصی را می طلبد که این بانوی ورزشکار با تلاش های فراوان خود موفق به صعود به این قله و کسب رتبه شدند.
بهمن یار در خصوص تجهیزات ورزشی مورد نیار در این رشته ورزشی گفت: متاسفانه هیات های ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون ورزش حمایت نمی شود و بودجه تخصیص یافته از سوی وزارت ورزش و جوانان پاسخگوی نیاز ورزشکاران نیست.
رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی عنوان کرد: اما با وجود مشکلات پیش رو اداره ورزش و جوانان شهرستان شیروان و هیات کوهنوردی استان از این بانوی ورزشکار تا حد توان قدردانی و حمایت می کند.
هم اکنون پنج هزار کوهنورد رسمی در گروه و باشگاه در خراسان شمالی فعالیت دارند.
خراسان شمالی با 23 هزار ورزشکار بیمه شده این استان دارای 43 هیات ورزشی فعال با 23 هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
استان 863هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.

*** دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09188651081 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند.
*نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است. 3007/ ع/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر