ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان با کمبود اعتبارات مواجه است

ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان با کمبود اعتبارات مواجه است

برات ضیغمی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در سطح استان 7 زورخانه و گود باستانی دایر است و گود آشخانه هم در دست ساخت است .
وی گفت: 500 تا 600 ورزشکار در این رشته در سطح استان فعال است.
وی با اشاره به اینکه گود زورخانه فاروج برغم افتتاح چندین سال است که بدون استفاده و تعطیل است بیان داشت : از دستگاه شهرستانی معرفی رئیس هیات برای فعال شدن این فضا را مطالبه کردیم تا حمایت ها از این رشته در شهرستان فاروج در حد بضاعت انجام شود اما اعلام شده است در این رشته ورزشکار نداریم.
وی افزود: در لیگ ورزش های باستانی به دلیل مشکلات مالی شرکت نداریم و فقط برای ثبت نام در لیگ باید 30 میلیون ریال بپردازیم و از سوی استانداردهای لازم را برای گرفتن میزبانی رقابت ها این رشته، نداریم .
ضیغمی با اشاره به اینکه برآورد هزینه نیازمندی های زورخانه های استان انجام و ارائه شده اما هنوز اعتباری اختصاص نیافته است .
وی گفت: 22 مرشد آموزش دیده در استان فعال هستند و برای میزبانی برگزاری دوره آموزشی داوری و مربیگری مرشدی در منطقه یک( در تقسیم بندی منطقه ای ، استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و سمنان جز منطقه یک محسوب می شوند)اعلام آمادگی کرده ایم اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.
وی با اشاره به حامی نداشتن این رشته افزود: حامیان مالی بر رونق این رشته پهلوانی می توانند بیفزایند.
/1744/ 7187، خبرنگار: مرضیه مهربان ** انتشار: علی اصغرافتاده

نظرات

ارسال نظر