سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال رژیم‌صهیونیستی و کره‌شمالی

سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال رژیم‌صهیونیستی و کره‌شمالی

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، رکس تیلرسون وزیرخارجه آمریکا و وزرای 10 کشور عضو مجمع کشورهای جنوب شرقی آسیا موسوم به (آ سه آن) برای شرکت در یک کنفرانس منطقه ای در مانیل پایتخت فیلیپین به سر می برند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشاپیش گفته است آمریکا برای محکوم کردن آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی توسط کشورهای عضو (آ سه آن) و کاهش تعاملات دیپلماتیک و مبادلات تجاری شان با کره شمالی تلاش خواهد کرد.

 

به گزارش صدای آمریکا، قصد وزیر خارجه آمریکا چنان که این هفته در وزارت خارجه به آن اشاره کرد کارکردن با چین بر سر افزایش فشار بر کره شمالی است بدون آنکه به منازعه ای آشکار منجر شود.

 

رکس تیلرسون گفت: آینده ای وجود نخواهد داشت که کره شمالی مجهز به سلاح اتمی بتواند حمله ای به خاک آمریکا انجام دهد. در این راستا ما سعی کردیم با چین همکاری کنیم که 90 درصد نیازهای اقتصادی کره شمالی را تامین می کند.

 

صدای آمریکا می افزاید: آقای تیلرسون خواهد کوشید حمایت بلوک (آسه آن) را برای منزوی ساختن کره شمالی جلب کند.

 

 

گفتنی است که کره شمالی با آزمایش های متعدد موشکی خود توانسته به پیشرفت های خوبی دست پیدا کند و همین امر باعث ترس آمریکایی ها شده است.

 

حال که آمریکایی ها به قدرت کره شمالی پی برده اند در تلاشند تا همانند ایران به وسیله تحریم های فلج کننده، کره شمالی را تحت فشار قرار داده تا دست از آزمایش های موشکی خود بردارد.

 

در حالی آمریکا با هسته ای شدن کره شمالی مخالف است که خود این کشور دارای صدها کلاهک هسته ای است.

 

از سوی دیگر آمریکایی ها از رِژیم صهیونیستی که دارای ده ها کلاهک هسته ای است حمایت می کنند.

 

در نتیجه می توان گفت که آمریکایی ها در سیاست خارجی خود دچار دوگانگی هستند زیرا سلاح هسته ای برای دوستان و همپیمانان خود را قانونی و مفید دانسته اما همین سلاح برای کشورهای متخاصم با آنها یا حد اقل کشورهایی که با آن ها در سیاست هایشان همراه نیستند ممنوع می باشد و باید از دستیابی کشورهایی که با آمریکا دشمن هستند به سلاح هسته ای جلوگیری کرد.

 

202

نظرات

ارسال نظر