رسانه‌های خراسان شمالی در برنامه‌ای 2 ساله تقویت می‌شوند

  مشاور عالی و مدیرکل حوزه استانداری خراسان شمالی گفت: با توجه به نگاه ویژه‌ای که استاندارخراسان شمالی به رسانه‌ها و خبرنگاران دارد، در یک برنامه یک تا دوساله تلاش می‌شود رسانه‌های این استان بیش‌ازپیش تقویت شوند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مهرداد ابراهیمی در بازدید از نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری این استان اظهار کرد: در هجدهم مردادماه و یک روز پس از روز خبرنگار، نشستی با محوریت اصحاب رسانه برگزار می‌شود که خبرنگاران در آن نقش محوری را دارند و تکریم می‌شوند.

ابراهیمی پس از بازدید از غرفه رسانه‌های استان در این نمایشگاه که در آستانه روز خبرنگار برپاشده است، به بضاعت اندک رسانه‌های خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: با توجه به نگاه ویژه‌ای که استاندارخراسان شمالی به رسانه‌ها و خبرنگاران دارد، در یک برنامه یک تا دوساله تلاش می‌شود رسانه‌های این استان بیش‌ازپیش بهبود یابند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران و رسانه‌های ارتباطی در آگاهی بخشی به جامعه و توسعه همه‌جانبه، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌ها و تأکیدهای مقام عالی دولت تدبیر و امید در استان، ضعف خدمات‌دهی و پوشش ارتباطی شبکه تلفن همراه و اینترنت در روستاهای بالای 15 خانوار خراسان شمالی برطرف می‌شود تا از شکاف توسعه فرهنگی و اجتماعی بین روستاها و شهرهای این استان کاسته شود.

مدیرکل حوزه استانداری خراسان شمالی تحقق این هدف را در افزایش شمار مخاطبان رسانه‌های استان و کاهش تفاوت‌های فرهنگی و شاخص‌های توسعه‌ای بین روستاها و شهرها بسیار مؤثر دانست و آن را گام مهمی به‌منظور تحقق اهداف کلان دولت دانست.

در این بازدید که شماری دیگر از مدیران استان حضور داشتند، حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حبیب یزدان پناه رئیس خانه مطبوعات استان توضیحاتی در مورد رسانه‌های فعال در این خطه ارائه دادند.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری خراسان شمالی تا هفدهم مردادماه امسال در بوستان شهربازی بجنورد دایر است.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر