830 خانوار مددجو خراسان شمالی خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: امسال 830 خانوار از مددجویان تحت تکلف کمیته امداد خراسان شمالی با خودکفایی کامل اقتصادی از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی، عباس اهرابی با اشاره به آمار مددجویان خودکفا شده در سال ۹۶ اظهار کرد: برخی از مددجویان با تسهیلات اشتغال‌زایی و کمک بنگاه‌های کاریابی به خودکفایی و توانمندی رسیده‌اند.

اهرابی بابیان اینکه قرار است امسال پنج درصد از مددجویان خراسان شمالی توانمند شده و از حمایت این نهاد خارج شوند، تصریح کرد: در سال ۹۵، شش هزار و۳۲۳ مددجو از پوشش کمیته امداد خارج شدند که از این تعداد چهار هزار و ۸۵۱ مددجو توانمند و یک هزار و ۴۷۲نفر ازجمله مددجویان عادی از حمایت این نهاد خارج شدند.

وی افزود: امسال دو هزار و ۶۵۵ خانوار وارد چرخه حمایت کمیته امداد استان شدند که ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی این افراد از  مهم‌ترین هدف کمیته امداد است.

وی با  اعلام حمایت این نهاد  از ۳۲ هزار خانواده نیازمند در استان خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون بیش از ۵۸ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند.

وی بابیان اینکه ایجاد تسهیلات در امر ازدواج جوانان و ساخت مسکن، کمک به رفع مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، شناسایی نیازمندی‌ها و ایجاد اشتغال پایدار ازجمله اهداف مهم این نهاد است، تأکید کرد: این اهداف با حمایت بیش‌ازپیش خیران و نهادهای متولی و همکار محقق می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به برنامه‌های خودکفایی و ساماندهی اشتغال افراد محروم و تحت حمایت، گفت: برای کاهش فقر در این استان تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است که در آن بسیاری از مشکلات افراد محروم که نیازمند حمایت‌های کمیته امداد و سایر نهادهای حمایتی هستند، در قالب خدمات اورژانسی تحت حمایت این نهاد قرار می‌گیرد.

وی تأمین هزینه تحصیلی، ساخت مسکن، کمک‌هزینه درمان، خرید جهیزیه و اعطای تسهیلات خوداشتغالی را مهم‌ترین خدمات این نهاد به نیازمندان استان عنوان کرد.

اهرابی با اشاره به اینکه کمک به تأمین هزینه‌های درمانی از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، افزود: هم‌اکنون  کمیته امداد خراسان‌شمالی دارای بیش از ۱۴۰ مرکز درمانی است که افراد تحت حمایت کمیته امداد به‌صورت رایگان از خدمات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین جایگاه در امر خدمات‌رسانی به محرومان، مشارکت‌های مردمی است که نیکوکاران و خیران در این زمینه می‌توانند گره‌گشا و حلال مشکلات نیازمندان تحت حمایت باشند.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر