۱۲۹ هزار تُن گندم از کشاورزان خریداری شد

    مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: از آغاز فصل خرید تاکنون کمتر از ۵۰ درصد مطالبات گندم کاران استان که تا اول تیرماه محصول خود را به مراکز خرید تحویل دادند، معادل ۶۲ میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران پرداخت‌شده است.

 

 

حشمت‌الله برسلانی در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24 اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید گندم تاکنون بالغ‌بر ۱۲۹ هزار تُن گندم از کشاورزان استان خریداری‌شده است.

وی افزود: خرید گندم از کشاورزان خراسان شمالی از ۱۸ خردادماه آغازشده و تاکنون ۱۲۹هزار تُن گندم از سوی کمیسیون‌های شرکت غله و خدمات بازرگانی و نیز از طریق مراکز تعاون روستایی به‌عنوان مباشر خرید از کشاورزان استان، گندم خریداری‌شده است.

برسلانی بابیان اینکه درازای خرید این میزان گندم، تاکنون بخشی از مطالبات گندم خریداری‌شده از کشاورزان پرداخت‌شده است، خاطرنشان کرد:

وی افزود: ۸۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان نیز باقی‌مانده است که با پیگیری‌های انجام‌شده، مقررشده تا پایان هفته، دولت ۱۵ تا۲۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران به‌حساب کشاورزان واریز کند.

برسلانی افزود: با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی خرید گندم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۷۰ هزار تن محصول از گندم کاران خریداری شود.

افزود: امسال نرخ پایه خرید گندم از کشاورزان به ازای هر کیلو،۱۳۰۰ تومان است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر