6دوربین در محور بجنورد به اسفراین نصب می شود

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: 6دوربین جدید تا پایان تابستان در محور بجنورد به اسفراین نصب می شود.

 

 

 علی‌اصغر بدیعی مقدم در گفت وگو با شرق 24، اظهار داشت: هم‌اکنون 9 دوربین ثبت تخلفات در سطح جاده‌های استان فعال است که با به اتمام رسیدن 6 دوربینی که در حال نصب است تعداد آن‌ها به 15 دوربین می‌رسد.

وی افزود: هم‌اکنون دوربین‌های ثبت تخلفات در محورهای بجنورد- جنگل گلستان و بجنورد- مشهد فعال بوده و در محور بجنورد- اسفراین نیز در حال نصب است که بر اساس برنامه در سایر محورهای شریانی استان نیز نصب خواهند شد.

وی بابیان اینکه امکان محاسبه سرعت متوسط در محورهای استان توسط دوربین‌های ثبت تخلفات وجود دارد گفت: از زمان ثبت سرعت متوسط خودروهای عبوری از استان، متوسط سرعت این خودروها کاهش‌یافته و به 75 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

کاهش مسافر نداشتیم

بدیعی مقدم در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به پرسشی درباره کاهش میزان مسافران استان که از وسایل حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری استفاده می‌کنند اظهار کرد: طی چند سال اخیر کاهش چندانی در میزان مسافرانی که از ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری استفاده می‌کنند نداشتیم.

وی تصریح کرد: آمار حاکی از این است که تنها 6 تا هفت درصد کاهش میزان مسافران در این بخش را داشتیم که آن‌هم درواقع جابجایی مسافر در ماه‌های مختلف سال بوده است نه کاهش تعداد مسافران.

افزایش 15 درصدی ظرفیت سواری‌های عمومی برون‌شهری

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با تأکید بر اینکه فعالیت مسافربران شخصی در مسیرهای برون‌شهری را به‌هیچ‌عنوان قبول نداریم گفت: فعالیت در این مسیرها صرفاً باید در قالب تاکسی‌های زرد باشد که دارای هویت هستند و کنترل می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای مقابله با این فعالیت‌های غیرقانونی افزود: با اقداماتی که همگام با پلیس انجام می‌دهیم، سواری‌های شخصی که اقدام به جابجایی مسافر در محورهای برون‌شهری می‌کنند جریمه‌شده و مسافران آن‌ها به خودروهای زرد عمومی که تدارک دیده‌شده است منتقل می‌شوند.

بدیعی مقدم اعلام کرد: اقداماتی که در این راستا انجام داده‌ایم سبب شده است 15 درصد به ظرفیت سواری‌های برون‌شهری عمومی افزوده شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همچنین در رابطه با نخستین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان اظهار داشت: این نمایشگاه با توجه به اینکه برای نخستین بار برگزارشده است شرایط مطلوبی برای بازدیدکنندگان دارد.

وی افزود: مردم با حضور در این نمایشگاه با نحوه فعالیت رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مکتوب و آثارشان آشنا می‌شوند که گامی است مؤثر در راستای معرفی ظرفیت آن‌ها به مردم.

خبرنگاران و رسانه‌ها جزو نوابغ استان هستند

بدیعی مقدم فعالیت رسانه‌ها در استان را لازمه پیشرفت استان دانست و تأکید کرد: رسانه‌ها و فضایی که آن‌ها فراهم می‌کنند از محورهای توسعه استان هستند که حضورشان در هر جامعه‌ای ضروری است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خبرنگاران و رسانه‌های استان را جزو نوابغ استان دانست و گفت: برای تسریع در روند پیشرفت استان باید به آن‌ها توجه بیشتری شود.

وی با اشاره به سطح کیفی رسانه‌های استان افزود: سطح کیفی مطبوعات استان در مقایسه با مطبوعات قدیمی کشور چندان تفاوتی ندارد که نشان از نیروهای متخصص آن‌ها به‌ویژه افراد توانمند تحریریه این رسانه‌ها دارد.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر