نشست شورای اداری استان به مناسبت روز خبرنگار برگزار می‌شود

  در یک اقدام ابتکاری و منحصربه‌فرد و برای نخستین بار، نشست اعضای شورای اداری خراسان شمالی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار برگزار می‌شود.

 

به گزارش شرق24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه استاندار با اعلام این خبر در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان گفت: این نشست هجدهم ماه جاری با محوریت اصحاب رسانه برگزار خواهد شد و خبرنگاران در آن نقش محوری خواهند داشت و تکریم خواهند شد.

مهرداد ابراهیمی پس از بازدید از غرفه رسانه‌های فعال استان در این نمایشگاه که در آستانه هفدهم مرداد، روز خبرنگار، برپاشده است، از بضاعت اندک رسانه‌های استان نیز سخن گفت و تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه‌ای که مهندس صالحی استاندارخراسان شمالی به رسانه‌ها و خبرنگاران دارد، در یک برنامه یک تا دوساله تلاش می‌شود رسانه‌های این استان بیش‌ازپیش تقویت شوند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران و رسانه‌های ارتباطی در آگاهی بخشی به جامعه و توسعه همه‌جانبه، خبر خوش دیگری هم در همین راستا ارائه کرد.

ابراهیمی گفت: با پیگیری‌ها و تأکیدهای مقام عالی دولت تدبیر و امید در استان، ضعف خدمات‌دهی و پوشش ارتباطی شبکه تلفن همراه و اینترنت در روستاهای بالای 15 خانوار استان برطرف می‌شود تا از شکاف بین روستاها و شهرهای استان در خصوص توسعه فرهنگی و اجتماعی کاسته شود.

وی تحقق این هدف را در افزایش شمار مخاطبان رسانه‌های استان و کاهش تفاوت‌های فرهنگی و شاخص‌های توسعه‌ای بین روستاها و شهرها بسیار مؤثر دانست و آن را گام مهمی در راستای تحقق اهداف کلان دولت خواند.

در این بازدید که شماری دیگر از مدیران استان حضور داشتند، حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حبیب یزدان پناه رئیس خانه مطبوعات استان توضیحاتی در خصوص رسانه‌های فعال در این خطه ارائه کردند.

نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان تا هفدهم ماه جاری در بوستان شهربازی بجنورد دایر است.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر