23 کیلومتر کمربند حفاطتی در عرصه های طبیعی خراسان شمالی ایجاد شد

23 کیلومتر کمربند حفاطتی در عرصه های طبیعی خراسان شمالی ایجاد شد

اصغر سمیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کمربند حفاظتی با استفاده از سازه های بتنی(بنچ مارک) در مناطق حساس ایجاد می شود.
وی افزود: هدف از اجرای این کمربند حفاظتی، جلوگیری از تصرف عرصه های طبیعی توسط روستاییان است.
وی خاطرنشان کرد: در هر کیلومتر از این کمربندها 10 عدد از سازه های بتنی گذاشته می شود تا حدود عرصه های طبیعی مشخص و از تصرف این عرصه ها توسط روستاییان سودجو جلوگیری شود.
به گفته سمیعی برخی روستاییان با تراکتور، این سازه های 700 کیلوگرمی را جابه جا می کنند و متاسفانه با تصرف عرصه های طبیعی نسبت به آن ادعای مالکیت می کنند.
رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: جنگل های ارس و عرصه های مرتعی و حاصلخیز از عرصه های حساس هستند که بیشتر کمربندهای حفاظتی در این عرصه ها ایجاد می شود.
وی خاطرنشان کرد: تا کنون کمربند حفاظتی به طول 120 کیلومتر در عرصه های طبیعی خراسان شمالی ایجاد شده است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.

*** دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09159768804 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند.
*نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نظرات

ارسال نظر