افتتاح هفتمین نمایشگاه صنایع‌دستی خراسان شمالی

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: هفتمین نمایشگاه بازرگانی صنایع‌دستی در خراسان شمالی 18 مرداد افتتاح می‌شود که بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی عابدی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اظهار کرد: هفتمین نمایشگاه بازرگانی صنایع‌دستی در خراسان شمالی 18 تا 22 مردادماه و از ساعت 17 الی 22 در بوستان بش قارداش افتتاح می‌شود و بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

عابدی با دعوت از صنعتگران تمامی استان‌های کشور برای حضور در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 120 غرفه دایر و سهمیه هر استان 2 غرفه است و در صورت درخواست هر استان، به آن‌ها غرفه بیشتری نیز داده می‌شود.

وی افزود: انواع دستبافت های داری، پارچه‌بافی، سراجی، سفال و سرامیک، رودوزی‌های سنتی، زیورآلات سنتی، البسه محلی را ازجمله صنایع‌دستی موجود در این نمایشگاه است و این صنایع‌دستی با تخفیف 10 الی 15 درصدی فروخته می‌شود.

معاون صنایع‌دستی اداره میراث فرهنگی خراسان شمالی اهداف برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی را معرفی و ترویج صنایع‌دستی و توسعه بازرگانی و اقتصادی صنایع‌دستی خراسان شمالی بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم صنعتگران توانمند خراسان شمالی بتوانند هنرهای خود را در نمایشگاه بازرگانی صنایع‌دستی در معرض نمایش قرار دهند.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر