25 واحد صنعتی خراسان شمالی به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: ۲۵ واحد صنعتی در استان قرار است به بهره‌برداری برسد.

 

 به گزارش شرق 24، سیاوش وحدت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر ۸۲ درصد از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان فعال و با ظرفیت ۵۰ درصد و بالاتر در حال فعالیت هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی در استان خراسان شمالی وجود دارد.

وی به واگذاری مشوق و زمین به سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین واگذاری زمین و به‌صورت اقساط بدون سود که به دو بخش نقدی و اقساطی تقسیم می‌شوند که در شرکت‌های تعاونی 10 درصد کسر و برای ایثارگران و نخبگان کاهش 50 درصدی نقدینگی و برای بهره‌برداری پیش از موعد  ۱۰ درصد بخشودگی در نظر گرفته‌شده است.

وحدت با اشاره به شعار سال اشتغال و تولید، افزود: در استان برای 75 درصد از واحدهای صنعتی متقاضی یک تنفس 6 ماهه قائل شدیم.

وحدت تصریح کرد: در چهار ماه نخست امسال 18 واحد صنعتی در استان ممیزی شدند که امیدواریم تا پایان سال به۵۴ مورد برسد.

وحدت بابیان اینکه صنایع کوچک در توسعه، نوآوری، ایجاد فرصت‌های شغلی و غیره نقش بسزایی دارد، اظهار داشت: پروژه اجرایی خوشهٔ پلاستیک، آب‌نبات و فرش با فرصت ایجاد اشتغال جدید در استان هم‌اکنون در حال اجرا است که تاکنون پیشرفت خوبی داشته است و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وحدت به فعال‌سازی 20 واحد صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: فعال‌سازی و احیای واحدهای غیرفعال یکی از دیگر رسالت‌های شهرک صنعتی است که در چهار ماه نخست امسال هفت واحد صنعتی با ظرفیت ۳۴۰ نفر فعال‌شده است.

وی بابیان اینکه امسال عارضه‌یابی برای ۲۰ واحد در دستور کار قرار دارد، که تاکنون عارضه‌یابی برای هشت واحد صنعتی انجام‌شده است، افزود: قرار است دو کلینیک سیار برای عارضه‌یابی واحدهای صنعتی ایجاد شود که این دو کلینیک در شهریورماه و پاییز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وحدت به منطقه ویژه اقتصادی مهمانک و عباس‌آباد اشاره کرد و گفت: سه قرداد در این مناطق منعقدشده است که درزمینهٔ برنج و ساخت دستگاه سی اچ پی فعالیت خواهند کرد.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: در منطقه ویژه اقتصادی ۱۰ میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌شده است که در صورت تخصیص اعتبار اجرا می‌شود.

وحدت به برگزاری جشنواره مطبوعات برتر در استان اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار با همکاری خانه مطبوعات به گزارش، خبر و مصاحبه برتر درزمینهٔ حمایت از صنایع کوچک و رفع موانع تولید، آسیب‌شناسی و راه‌های برون‌رفت از مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و اقتصاد مقاومتی، تولید نواحی صنعتی جوایزی اهدا خواهد شد.
انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر