حقوق بشر از دیدگاه اسلامی حقوق الهی است

حقوق بشر از دیدگاه اسلامی حقوق الهی است

 حقوق بشر از دیدگاه اسلامی حقوق الهی است,

به گزارش خبرنگار عصراترک؛حجت الاسلام والمسلمین حسین پناهی رئیس سازمان تبلیغات شهرستان راز و جرگلان ، در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت :مبانی فلسفی و عقیدتی بسیاری از اصولی که به نام حقوق بشر مطرح می گردد و حتی مفاهیم برخی از این اصول از دیدگاه اسلام با آن چه که در تفکر غربی تحت همین عناوین ارائه می شود متفاوت و احیاناً فاقد مشترکات اصولی است.
پناهی در ادامه افزود: حقوق بشر از دیدگاه اسلامی حقوق الهی است که منشأ اصلی آن وحی است و قواعد آن از طریق دریافت مشی الهی از منابع اسلامی مشخص می شود .
وی تصریح کرد : در حالی که حقوق بشر در غرب برخاسته از حقوق فطری و طبیعی است و راه دستیابی به آن از طریق عقل انسانی و خواسته اکثریت مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین پناهی اندیشه حقوق بشر را در اسلام بر مبنای تفکر توحیدی خواند و افزود : آنگونه که در تفکر غرب دیده می شود بر اساس تفکر فلسفی اسلام، انسان یک موجود خود آفریده و مخلوق فعل و انفعلات کور و کر طبیعت و به طور کلی یک موجود مستقل نیست.
وی در ادامه گفت: انسان مخلوق خداوند علیم و حکیم و تابع قوانین کلی آفرینش و اراده تکوینی خداوند است که در عمل نیز باید از اراده تشریعی خدا پیروی نماید.
وی تاکید کرد : انسان می تواند در برابر سنن آفرینش و قانونمندی حاکم بر جهان مقاومت کند و در زندگی فردی و اجتماعی از قوانین الهی سرپیچی نماید.
انتهای پیام/ نارمی

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر

نظرات

ارسال نظر