پیشنهاد برای تغییر فرصت رسیدگی به قانون مالیات بر ارزش افزوده

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده در دست بازنگری است، گفت: پیشنهاد اصلاحی استان برای این قانون تغییر فرصت برای رسیدگی به مالیات ارزش افزوده تولیدکنندگان و پیمانکاران از بازه زمانی ۳ ماهه به ۶ ماهه است.

 

 

به گزارش شرق 24، اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: درخواست و وصول مطالبات سازمان‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی از پیمانکاران منوط به پرداخت اعتبارات توسط دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی گفت: در بسیاری از موارد پرداخت بدهی‌های پیمانکاران توسط دستگاه‌های اجرایی به موقع نیست و این موضوع مطالبات سازمان‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی از پیمانکاران را با مشکل مواجهه کرده است.

دلپسند افزود: به‌منظور حل این مسئله از ابتدای کار باید اطلاعات مربوط به انعقاد قرارداد مابین دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران به سازمان‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی ارسال و تا زمان پرداخت بدهی پیمانکاران جریمه ای شامل حال آنان نشود و همچنین رونوشتی از مکاتبات مربوطه نیز در اختیار پیمانکاران قرار گیرد.

دلپسند پیمانکاران را رکن اساسی فعالیت‌های عمرانی استان عنوان کرد و در این راستا تشکیل کمیته رسیدگی به شکایات مناقصات را ضروری دانست و افزود: این کمیته به‌منظور رعایت عدالت اجرای کار، بهره مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پیمانکاران و همچنین انجام فعالیت‌های حمایتی از آنان به ریاست استانداری و دبیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل خواهد شد.

وی انجام پروژه‌های عمرانی در قالب مناقصات را رویکرد مهم دولت دانست و تصریح کرد: فراهم سازی فرصت‌های کاری عادلانه و متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پیمانکاران فرصتی مغتنم برای توسعه استان است که باید مورد توجه باشد.

دلپسند در ادامه به قانون ارزش افزوده اشاره داشت و گفت: اصل این قانون برمبناء شفاف سازی هرگونه فعالیت اقتصادی در جامعه است و اجرای آن موجب نظارت بر سلامت خدمات رسانی، جلوگیری از تخلفات احتمالی، رعایت عدالت اجتماعی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی ادامه داد: به‌منظور رعایت حقوق شهروندی تمامی فرآیندهای مالی و اقتصادی باید از مبدأ تا مقصد به‌درستی رصد شود و لوازم و تجهیزات توسط پیمانکاران و مردم باید از مبادی ذی‌ربط دارای صلاحیت خریداری شود و دستگاه مربوطه نیز باید در بحث نظارت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
انتهای پیام/ آ

نظرات

ارسال نظر