تایید و تکذیب‌های انتخاب وزیر علوم/«خاکی‌صدیق» به میدان صنعت می‌رود؟

تایید و تکذیب‌های انتخاب وزیر علوم/«خاکی‌صدیق» به میدان صنعت می‌رود؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، امروز با معرفی کابینه دوازدهم از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، اسامی 17 وزیر پیشنهادی  برای اخذ  رأی اعتماد به مجلس معرفی شد.

طبق این خبر رئیس‌جمهور گزینه پیشنهادی خود را برای وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به مجلس معرفی نکرد و معرفی این وزیر پیشنهادی را به روزهای آتی موکول کرد.

این  در حالی است که از چند روز پیش رسانه‌ها از علی خاکی‌صدیق به‌عنوان گزینه نهایی برای وزارت علوم نام می‌بردند و خاکی صدیق نیز در مصاحبه‌های مختلفی از رایزنی‌های دولت با وی درباره تصدی‌گری وزارت علوم و ارائه برنامه‌‌هایش در این زمینه خبر می‌داد.

در حالی که همه گمانه‌زنی‌ها از معرفی خاکی صدیق به عنوان گزینه نهایی وزارت علوم خبر می‌داد اما از صبح امروز بازار تایید‌ها و تکذیب‌ها درباره معرفی وی به مجلس بسیار پررونق شد و در نهایت با معرفی کابینه دوازدهم به نهایت رسید.

بامداد امروز خبری مبنی بر انصراف دقیقه نودی خاکی صدیق از قبول مسئولیت وزارت علوم در فضای رسانه‌‌ها مطرح شد اما وی صبح امروز در حاشیه نشست سراسری روسای دانشگاه‌ها این خبر را تکذیب کرد و محورهای کلی برنامه‌های خود برای وزارت علوم را نیز اعلام کرد.

ساعاتی پس از تکذیب این خبر از سوی خاکی صدیق اسامی کابینه دوازدهم بدون حضور او در رسانه‌ها منتشر شد، نمایندگان مجلس و اعضای هیئت رئیسه مجلس از جمله نعمتی سخنگوی این هیئت نیز ضمن اعلام انصراف خاکی صدیق از قبول مسئولیت از معرفی گزینه نهایی در روزهای آتی خبر دادند.

با این وجود پیگیر‌ی‌های خبرنگار ما با دفتر خاکی صدیق حاکی از عدم انصراف وی از پذیرش این مسئولیت بود.

با این وجود باید منتظر ماند و دید آیا تکلیف وزارت علوم دوازدهم که در دولت یازدهم افت و خیز‌های فراوانی داشت ظرف امروز یا فردا روشن می‌شود؟

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر