گوام: آماده دفاع از ساکنان در برابر کره شمالی هستیم

گوام: آماده دفاع از ساکنان در برابر کره شمالی هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فرماندار «گوام» روز چهارشنبه گفت هشدار کره شمالی درباره احتمال حمله نظامی به این منطقه را تهدید نمی‌داند و آماده واکنش به هر رویدادی است.

«ادی کالوو»، فرماندار «گوام»، گفت که پدافندها در این جزیره آماده دفاع از ساکنان این جزیره هستند؛ وی افزود: «گوام جزو خاک آمریکا است ما فقط یک تأسیسات نظامی نیستیم.»

«کالوو» گفت که بعد از تهدید کره شمالی با کاخ سفید تماس گرفته و وزراتخانه‌های امنیت داخلی و دفاع آمریکا گفته‌اند که تغییری در سطح تهدید علیه گوام ایجاد نشده است. 

فرماندار گوام اضافه کرد نشستی با فرمانده نظامی این منطقه و مسئولان امور کمک‌های اولیه درباره میزان آمادگی برای واکنش به هر رویداد احتمالی برگزار خواهد کرد. 

ارتش کره شمالی بامداد چهارشنبه اعلام کرد در حال «بررسی طرح عملیاتی» برای حمله به مناطق اطراف «گوام» با موشک‌های بالستیک استراتژیک میان‌-دوربرد است.

این تهدید تنها ساعاتی بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به پیونگ‌یانگ هشدار داد چنانچه به تهدید آمریکا ادامه بدهد با «آتش و خشمی رو به رو خواهد شد که دنیا هرگز ندیده است.»

«گوام» از پایگاه‌های استراتژیک آمریکا و محل استقرار بمب‌افکن‌های این کشور است. همچنین هزاران نفر از نظامیان آمریکا و خانواده‌هایشان در این منطقه مستقر هستند.

این بیانیه که یک سخنگوی ارتش کره شمالی آن را صادر کرده به آمریکا هشدار داده که مانورهای نظامی اخیر این کشور، من‌جمله آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیمای آمریکا در هفته گذشته، ممکن است باعث ایجاد یک «درگیری خطرناک» شوند.

کره شمالی در این بیانیه به طور خاص تهدید کرده که به پایگاه نیروی هوایی آندرسن که محل استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا است، حمله خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر