شلیک موشک زلزال ارتش یمن به مواضع مزدوران عربستان/تداوم پیروزی‌ ارتش یمن در جبهه‌های مختلف

شلیک موشک زلزال ارتش یمن به مواضع مزدوران عربستان/تداوم پیروزی‌ ارتش یمن در جبهه‌های مختلف

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، ارتش یمن به پیشروی خود در جبهه‌های مختلف این کشور همچنان ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه یختل در بخش المخا در غرب استان تعز را هدف حمله خود قرار دادند که در پی این حمله شمار زیادی از آن‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند. حال بسیاری از مجروحان وخیم گزارش شده است.

نیروهای یمنی روز چهارشنبه مراکز تجمع مزدوران در بخش الصلو تعز را نیز گلوله‌باران کردند که در پی این حمله خسارتی به آن‌ها  وارد شد.

یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین مواضع ارتش سعودی و مراکز تجمع آن‌ها در نجران و عسیر را گلوله‌باران کردند.

روز چهارشنبه در پی حمله برق‌آسای نیروهای یمنی به مواضع مزدوران عربستان در تپه‌ الخشبا در اطراف گذرگاه الخضراء در نجران، شماری از آن‌ها به هلاکت رسیدند.

یک منبع نظامی به المسیره نت گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی با یک فروند موشک زلزال 1 و چندین گلوله توپ، مرکز تجمع مزدوران و متجاوزان در شمال منطقه مرزی میدی در استان حجه را در هم کوبیدند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی ساعات گذشته دو بخش حرض و میدی در استان حجه را هدف حملات خود قرار دادند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی هفته‌های اخیر پایگاه‌ها و مواضع نظامیان سعودی در مناطق مرزی عربستان در جیزان و نجران را هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی سنگین خود قرار داده‌اند که در پی این حملات شماری از نظامیان سعودی کشته و یا زخمی شد‌ه‌اند.

رژیم سعودی در قالب ائتلاف خود از سه سال پیش جنگی همه‌جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به کشته شدن بیش از هشت هزار نفر و زخمی شدن هزاران یمنی دیگر، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، آوارگی میلیونها نفر و شیوع بیماری‌های واگیردار و قحطی در این کشور منجر شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر