۷۰۰ تماس روزانه با بانک مرکزی برای وام ازدواج

۷۰۰ تماس روزانه با بانک مرکزی برای وام ازدواج

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدعلی اصغر میرمحمدصادقی با بیان اینکه روزانه 700 تماس به‌منظور وام ازدواج با ستاد پیش‌بینی‌شده در بانک مرکزی گرفته می‌شود، گفت: بانک‌ها نیز بازرسی ویژه‌ای را در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌اند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: بانک‌ها از طریق بازرسی ویژه نحوه عملکرد شعب را رصد می‌کنند و با توجه به نظارت خوبی که تاکنون صورت گرفته، طرح تاکنون با موفقیت پیش رفته است.

میرمحمدصادقی با تأکید بر اینکه در اجرای طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج جوانان، به‌لحاظ منابع کمبودی وجود ندارد، افزود: با توجه به بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در 3 هفته گذشته در این زمینه داشته است، میزان پرداختی‌ها در بانک‌ها به‌شدت افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: از متقاضیان وام ازدواج درخواست می‌شود ظرف مدت یک ماه آینده به بانک‌ها برای دریافت وام ازدواج مراجعه داشته باشند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی با اشاره به اینکه برای تضمین بازپرداخت تسهیلات ازدواج، یک ضامن پیش‌بینی شده است، گفت: اگر زوجین از یک بانک وام ازدواج دریافت کنند، یک نفر ضامن برای هر دو متقاضی کافی است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهارداشت: بعد از صدور بخشنامه 8ماده‌ای برای تأمین تضامین لازم دریافت وام ازدواج، حساب یارانه می‌تواند به‌عنوان پشتوانه دریافت وام منظور شود، همچنین در روستاها نیز به‌شرط تضمین شورای اسلامی، افراد می‌توانند از وام بهره‌مند شوند و می‌توان گفت مشکل ضامن دیگر وجود ندارد.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر