سیل به ۶ شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: در پی وقوع سیل در روز جمعه بیستم مردادماه در استان خراسان شمالی به ۶ شهرستان این استان خسارت وارد شد.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، حسین عظیمی اظهار کرد: بارش باران از عصر روز گذشته در خراسان شمالی آغاز شد و شهرستان‌های فاروج، شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین را تحت تأثیر قرار داد و سبب جاری شدن رواناب و سیل در این شهرستان‌ها شد.
عظیمی با بیان این‌که بیشترین خسارت وارده از این سیلاب به بخش غلامان و بخش مرکزی شهرستان راز جرگلان است، تصریح کرد: سیلاب روز جمعه به تأسیسات زیربنایی شبکه آب کشاورزی و آب و فاضلاب روستایی، دیوارهای ساحلی و منازل مسکونی، باغ‌ها، مزارع و تعدادی از مدارس این شهرستان خسارت زده است.
وی گفت: یک دستگاه خودروی پراید با 4 سرنشین در بخش غلامان در سیلاب گرفتار شد که با کمک نیروهای امدادی و مردمی 3 نفر از سرنشینان خودرو نجات یافتند و متأسفانه یک سرنشین جان باخت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی افزود: در شهرستان‌های اسفراین و مانه و سملقان به سبب اینکه سیلاب در مسیل‌ها اتفاق افتاد خسارت چندانی نداشت.
وی خاطرنشان کرد: آب بردگی احشام و تخریب تأسیسات زیربنایی بخش کشاورزی، در روستای کوسه شهرستان شیروان ازجمله خسارت‌های سیل روز گذشته در این شهرستان گزارش شد.
عظیمی گفت: براثر این سیلاب ارتباط جاده‌ای بجنورد به بخش گیفان بسته شد که با حضور راهداران و نیروهای مردمی این مسیر ارتباطی در ساعت 23 شب گذشته بازگشایی شد.
وی تصریح کرد: میزان دقیق خسارت‌ها به‌زودی برآورد و در جلسه شورای مدیریت بحران استان برای اعلام میزان خسارت به هیئت دولت مطرح می‌شود و در خصوص ارائه خدمات و امکانات امداد و نجات، از محل منابع داخلی استان استفاده می‌کنیم.
عظیمی خاطرنشان کرد: علی‌رغم هشدارهایی که هواشناسی و سایر دستگاه‌های مربوطه داده بودند، بازهم شاهد این میزان خسارت بودیم.

نظرات

ارسال نظر