تمام حومه «السویداء» به آغوش سوریه بازگشت/بسته‌شدن مرزهای سوریه و اردن به‌روی تروریست‌ها

تمام حومه «السویداء» به آغوش سوریه بازگشت/بسته‌شدن مرزهای سوریه و اردن به‌روی تروریست‌ها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در السویداء، بیش از یکصد کیلومترمربع دیگر را ارتش سوریه به پشتوانه مناطق آزادشده توسط خود در حومه شرقی السویداء اضافه کرد، ارتش توانست تپه‌ها و ارتفاعاتی را در عملیات نظامی خود در جنوب کشور آزاد کند تا کل مساحت مناطقی را که ارتش و همپیمانانش از ابتدای نبرد موسوم به «الفجر الکبری» در اواسط می گذشته پاکسازی کرده‌اند به حدود چهار هزار کیلومترمربع افزایش یابد.

 

یک فرمانده میدانی در منطقه السویداء به خبرنگار تسنیم و خبرنگارانی دیگری که همراه ارتش هستند، گفت: در نتیجه تجاوزات گروه‌های تروریستی مسلح در حومه شرقی، شمالی و جنوبی السویداء، یگان‌هایی از ارتش سوریه به این منطقه عزیمت کردند و برخی تپه‌ها و محورهای تحرکاتی و راه‌های کمک‌رسانی به تروریست‌ها را به سیطره خود درآوردند که تروریست‌ها از طریق آن برخی نیازهای خود را از طریق مرزها از کشورهای مجاور این بیابان تأمین می‌کردند.

این فرمانده میدانی خاطرنشان کرد: نیروهای ما با کمک نیروهای دوست و پشتیبان ارتش سوریه توانستند مناطق «تل اسدی» واقع در جنوب شرقی حومه السویداء تا چاه الصوت را برای انجام مأموریت مستقیم آزاد کنند، نیروهای ما به عملیات خود تا تحقق مأموریت اساسی‌شان در آینده نزدیک ادامه خواهند داد.

این فرمانده میدانی افزود: اهمیت راهبردی مناطق آزادشده، در قطع راه‌های کمک‌رسانی و مسیرهایی است که گروه‌های تروریستی از طریق آن به انتقال عناصر تروریستی، مهمات و مواد منفجره به داخل سوریه از سمت برخی کشورهای همسایه می‌پردازند.

به نظر می‌رسد رسیدن به مرزهای سوریه و اردن، هدف مهم این عملیات سریع و پرشتاب باشد و تحقق این هدف یعنی قطع خطوط امدادرسانی اصلی به گروه‌های تروریستی از سمت اردن به داخل خاک سوریه که از طریق آن انتقال سلاح و تروریست به‌ویژه به‌سمت درعا و غوطه شرقی صورت می‌گیرد.

یکی از افسران میدانی هم می‌گوید: ما اکنون در نقطه‌ای حضور داریم که آن را «القلعه» می‌نامیم که 120 کیلومتر از مرکز شهر السویداء و تپه‌های اطرافش فاصله دارد که این تپه‌ها در خطی به‌طول 30 تا 40 کیلومتر قرار دارند همچون تپه جرین و تپه اسدی که 40 کیلومتر از این نقطه‌ای که ما حضور داریم، فاصله دارد که به حمایت از نقاط پیشرو همچون خط مقدم و گروه‌های خط‌‌شکن پیشرو به‌سمت مرزهای اردن کمک می‌کند، هدف از این عملیات پاکسازی تمام مرزهای اطراف سوریه و بیرون راندن تمام تروریست‌ها و افراد مسلح به خارج از مرزهاست.

امکان جدا کردن تحولاتی که در جنوب سوریه رخ می‌دهد از نبردهایی که ارتش و همپیمانانش در مناطق میانی و شمالی انجام می‌دهند، وجود ندارد،‌ هدف استراتژیکی تمام این نبردها، پاکسازی تمام بیابان سوریه و نیز رسیدن به شهر دیرالزور با شکستن حلقه محاصره آن است به‌طوری که ارتش در آن شهر پیروزی کوبنده خود بر تروریسم را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/.*

نظرات

ارسال نظر