سیل به ۶ شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرد

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: طی بارش شدید باران طی روز های گذشته در استان و جاری شدن سیل به ۶ شهرستان استان خسارت وارد شد.

 

حسین عظیمی در گفت و گو با خبرنگار شرق24، با اشاره به اینکه بارش باران از عصر روز جمعه در خراسان شمالی آغاز شد، اظهارداشت: بارش شدید باران و جاری شدن رواناب  شهرستان‌های فاروج، شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین را تحت تأثیر قرار داد و خسارت هایی به این شهرستان ها وارد کرد.

عظیمی با بیان اینکه که بیشترین خسارت های وارده شده از این سیلاب به بخش غلامان و بخش مرکزی منطقه راز جرگلان است، بیان داشت: سیلاب روز جمعه به تاسیسات زیربنایی شبکه آب کشاورزی و آب و فاضلاب روستایی، تخریب دیوارهای ساحلی و منازل مسکونی،تعدادی از مدارس، باغ ها و مزارع این شهرستان خسارت زده است.

وی افزود: در شهرستان های اسفراین و مانه و سملقان به دلیل اینکه سیلاب در مسیل ها اتفاق افتاد خسارت چندانی نداشته است.

عظیمی تصریح کرد: هنوز میزان و جمع بندی از برآورد دقیق خسارت ها انجام نشده است و میزان خسارت دقیق برای اعلام میزان خسارت به هیات دولت به زودی مطرح می شود. و در بحث های ارائه خدمات و وی با اشاره به امکانات امداد و نجات طی این حادثه، افزود: نیروهای امداد و نجات و چادر برای اسکان سیل زدگان در اسرع وقت برای کمک به سیل زدگان انجام شد.
انتهای پیام/ آ

نظرات

ارسال نظر