9 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری پرداخت‌شده است

  شهردار بجنورد گفت: 9 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری بجنورد پرداخت‌شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار شرق 24، شهردار بجنورد در جلسه عصر شنبه شورای شهر با اشاره به اینکه درآمدها و خرج‌های شهرداری بجنورد تناسبی با هم ندارند اظهار داشت: شهرداری بجنورد روزی 160 میلیون تومان حقوق پرداخت می‌کند که هزینه‌های جاری شهر و پرداخت دیون نیز بر آن افزوده می‌شود.

کیوان دژهوت بابیان اینکه از 8 تیرماه 95 تا 19 مرداد 96 شهرداری 93 میلیارد و 260 میلیون تومان درآمد داشته است افزود:

میزان هزینه کرد شهرداری 6 میلیارد 700 میلیون تومان اضافه بر درآمدها که در اذهان ممکن است شایعهٔ افزایش بدهی‌های شهرداری‌ها را دامن بزند.

وی تصریح کرد: 15 تا 16 میلیارد تومان از بدهی‌ها سابق شهرداری را پرداخت‌نموده‌ایم که با احتساب این 6 میلیارد تومان اضافه بر درآمدها درمجموع 9 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری پرداخت‌شده است.

شهردار بجنورد همچنین با اشاره به اینکه مالیات سال‌های 93 تا تیرماه 96 به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون تومان پرداخت‌شده است اظهار کرد:3 میلیارد و 800 میلیون تومان بخشودگی جرائم دریافت نمودیم.

دژهوت گفت: در تیرماه 93 تمام کارکنان شهرداری 813 نفر بودند که به 795 نفر کاهش دادیم و همچنین کارکنان‌ سازمان‌های تابعه شهرداری از 720 نفر به 704 نفر تقلیل یافت که متأسفانه در شهرداری شاهد مازاد نیرو هستیم و این در حالی است که در بخش‌های خدماتی کمبود نیرو داریم.

دژهوت در ادامه با اشاره به پروژه المان میدان امام رضا (ع) بجنورد گفت: تنها 860 میلیون تومان دستمزد طراحی این المان بود که حتی نقشه‌های اجرایی این المان طراحی نشده بود و این هزینه فارغ از هزینه‌های ساخت آن بود.

وی بیان داشت: 3 مرتبه برای اجرای این المان مناقصه برگزار نمودیم که هیچ پیمانکاری برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی نکرد و بر اساس آیین‌نامه تصمیم بر آن شد که با ترک تشریفات این پروژه به پیمانکاری سپرده شود که با ورود سازمان بازرسی به این موضوع؛ ساخت این المان مسکوت مانده است.

 سید جلیل کشمیری، نائب رئیس دوره چهارم شورای اسلامی شهر بجنورد در این جلسه اظهار کرد: پایان دوره چهارم شورای اسلامی شهر بجنورد 31 مردادماه است و پنجمین دوره شورای شهر از اول شهریورماه با برگزاری مراسم تحلیف در فرمانداری آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ آ

 

نظرات

ارسال نظر