برگزاری دوره آموزشی مقابله با سیل برای امدادگران خراسان شمالی 

رئیس هلال‌احمر بجنورد گفت: دوره‌ای آموزشی به‌منظور بهبود سطح علمی و عملی امدادگران جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی در بخش سیلاب برگزار شد.

 

 

به گزارش شرق24 و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی، حمید امیری اظهار کرد: این دوره آموزشی ۲ روزه با شرکت ۲۰ نفر از امدادگران جمعیت هلال‌احمر از سراسر استان خراسان شمالی و باهدف تمرین و بهبود سطح آمادگی برای مقابله با حوادث سیلاب و افزایش توانمندی‌های امدادگران، در سد بارزوی شیروان برگزار شد.

وی افزود: در این دوره آموزشی امدادگران علاوه بر مرور مباحث آموزش کمک‌های اولیه مرتبط با سیلاب، آموزش‌هایی ازجمله حمل و انتقال مصدوم، اصول و روش‌های نجات در سیلاب، کار با حلقه نجات و عبور از عرض رودخانه، خود نجات گری و نجات مصدوم در آب‌های خروشان را دیدند.

رئیس هلال‌احمر بجنورد خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع زیاد سیلاب در استان خراسان شمالی، آموزش و افزایش توان امدادی امدادگران این استان لازم و ضروری است.

امیری گفت: امدادگران به همراه تجهیزات تخصصی امداد و نجات و با نظارت مربیان کارآزموده، با حضور در این دوره آموخته‌های امدادی خود را بازآموزی کردند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت جستجو و نجات در سیلاب، برگزاری ۳ دوره آموزشی دیگر نیز تا پایان امسال در اولویت کاری هلال‌احمر خراسان شمالی قرار دارد.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر