سیل 118 میلیارد ریال به خراسان شمالی خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: سیل اخیر خراسان شمالی که در 6 شهرستان این استان رخ داد، 118 میلیارد ریال به تأسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی این استان خسارت زد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، حسین عظیمی اظهار کرد: بارش شدید باران و در پی آن جاری شدن سیل در 6 شهرستان خراسان شمالی بیش از 118 میلیارد ریال به این استان خسارت وارد شد که جمع کل خسارت واردشده در بخش کشاورزی 78 میلیارد ریال و در بخش تأسیسات زیر بنایی 45 میلیارد و 200 میلیون ریال است.
عظیمی خاطرنشان کرد: میزان خسارت ناشی از سیل در شهرستان راز جرگلان در بخش کشاورزی بیش از یک میلیارد و 420 میلیون ریال و در بخش تأسیسات زیربنایی 35 میلیارد ریال است و در شهرستان بجنورد نیز در دو بخش کشاورزی و تأسیسات زیربنایی به ترتیب بیش از 6 میلیارد و 5 میلیارد و 150 میلیون ریال است.


وی مجموع خسارت وارده در شهرستان فاروج را بیش از 51 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: میزان خسارت در بخش کشاورزی این شهرستان 50 میلیارد ریال و در بخش تأسیسات زیر بنایی نیز یک میلیارد و 690 میلیون ریال برآورد شده است.

عظیمی تصریح کرد: مجموع خسارات وارده در دو بخش کشاورزی و تأسیسات زیر بنایی شهرستان‌های اسفراین 9 میلیارد و 760 میلیون، شیروان 6 میلیارد و 680 میلیون، مانه و سملقان یک میلیارد و 100 میلیون و جاجرم 550 میلیون ریال است.
گفتنی است، سیل اخیر که در 6 شهرستان فاروج، شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین استان خراسان شمالی رخ داد و به محصولات کشاورزی، باغات و تأسیسات زیربنایی این استان خساراتی زد و متأسفانه یک نفر نیز در این حادثه جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر