ربیعی قول اجرای فاز 2 پتروشیمی خراسان را داد

  نمایندگان مردم بجنورد، راز و جرگلان، مانه وسملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی از دستور وزیر کار برای خرید یا تهاتر سهام شرکت‌های مخالف اجرای فاز دوم پتروشیمی خراسان در صورت مخالفت آن‌ها خبر داد.

 

 

به گزارش شرق 24، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ازآنجایی‌که در طرح توجیهی اجرای این پروژه تضمین سودی قانع‌کننده برای سهامداران این شرکت‌ها وجود دارد، عدم همکاری سهامداران نوعی لجبازی و کم‌کاری تلقی می‌شود.

علی‌اکبری تصریح کرد: فاز نخست این پروژه در حال استهلاک بوده و بهتر است این پروژه هرچه سریع‌تر اجرایی شود. با دستوری که وزیر محترم کار نیز داده‌اند در صورت عدم همکاری توسط این افراد سهام شرکت‌ها خریداری و یا تهاتر خواهد شد.

 رأی اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی

اکبری همچنین درباره وزرای پیشنهادی دولت نیز گفت: در حمایت از دولت حجت‌الاسلام دکتر روحانی انتظار جوان‌گرایی بیشتری داشتیم که البته با تغییر تعدادی از وزرای سن و سال دار تا حدودی محقق شد اما بااین‌وجود بازهم انتظار داشتیم تیم تکراری که روند صحیحی از توسعه را اجرا نکردند چابک‌تر شود. اما ازآنجایی‌که شاید رئیس‌جمهور گزینه‌های چندانی برای تصدی وزارتخانه‌ها نداشت این گزینه‌ها را مطرح کرده‌اند که به نظرم تمامی آن‌ها می‌توانند رأی اعتماد نمایندگان را بگیرند.

دستور تأمین خوراک گاز پتروشیمی به دستور زنگنه

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، راز و جرگلان، مانه وسملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی نیز درباره فاز دوم پتروشیمی خراسان گفت: با نوشتن نامه‌ای با موضوع کارشکنی دو سهامدار پتروشیمی خراسان و امضای آن توسط 5 نماینده استان توانستیم دستور اجرایی شدن و رفع مشکلات پیش روی این پروژه را با تهاتر و یا خرید سهام این شرکت‌ها از وزیر کار بگیریم.

علی قربانی اظهار داشت: در گفت‌وگویی که با وزیر نفت داشته و نامه‌ای که با این مضمون ارسال کردم، دکتر زنگنه وزیر نفت دستور تأمین خوراک فاز دوم پتروشیمی به میزان یک‌میلیون و 759 هزار مترمکعب گاز در روز را داد.

وی افزود: بحث تأمین خوراک از ملزومات اجرایی شدن فاز دوم پتروشیمی است که دستور کتبی آن نیز طی همین روزها اعلام می‌شود.

 معدل کابینه پیشنهادی مناسب است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه، معدل کابینه پیشنهادی دولت را مناسب ارزیابی کرد و گفت: پیش‌ازاین امکان ریزش چند نفر از وزرای پیشنهادی وجود داشت اما اکنون با بررسی در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف، احتمالِ دادن رأی اعتماد به همه کابینه پیشنهادی وجود دارد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر