نیروهای مقاومت به ۱۱ کیلومتری مهم‌ترین پایگاه داعش در استان حماه رسیدند + نقشه میدانی

نیروهای مقاومت به ۱۱ کیلومتری مهم‌ترین پایگاه داعش در استان حماه رسیدند + نقشه میدانی

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از عملیات پاکسازی شهر عقیربات، مهم ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در استان حماه حاکیست، پس از تثبیت مواضع در شهرک و ارتفاعات «صلبا» ، نیروهای متحد حملات گسترده ای را در محور شرقی این منطقه انجام دادند.

پس از درگیری های سنگین ۱۲ ساعته در نهایت نیروهای سوری و مقاومت توانستند مواضع خود را در شهرک «الرویج» تثبیت کنند. عملیات برای پاکسازی این شهرک از صبح امروز در منطقه «خرائب الکتنه» آغاز شد و در نهایت تروریست ها مجبور شدند پس از متحمل شدن خسارت سنگین از شهرک الرویج عقب نشینی کنند.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

در جریان این درگیری ها ۲۵ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند. از سویی دیگر، نیروهای متحد برای تامین امنیت شهرک « صلبا» عملیاتی را در محور شرقی و از منطقه جب المزاریع انجام دادند و موفق به پاکسازی منطقه « رحیل» شدند.

در حال حاضر فاصله نیروهای مقاومت از محور شرقی شهرک « صلبا» با شهر عقیربات به ۱۱ کیلومتر کاهش یافت. وجود ارتفاعات و تونل های میان صخره ای در این محور، سرعت عملیات نیروهای سوری و مقاومت را برای رسیدن به شهر عقیربات کند کرده است.

به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش هم در این محور خطوط مستحکم دفاعی برای جلوگیری از پیشروی های نیروهای مقاومت احداث کرده است.

نظرات

ارسال نظر