حمایت از صنعت اسب و برق‌دار شدن روستاهای خراسان شمالی تصویب شد

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی گفت: نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با مصوباتی درزمینهٔ حمایت از بخش غیردولتی برای بهبود و توسعه فعالیت‌های مرتبط با پرورش اسب اصیل ترکمن، برق‌دار شدن تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار و توزیع پنل های خورشیدی بین عشایر و مددجویان نهادهای حمایتی و طرح جامع نظام مالیاتی برگزار شد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در جمع‌بندی مباحث مطرح در این نشست اظهار کرد: برای حمایت از صنعت پرورش و اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن قرار شد، برنامه 5 ساله‌ای با محوریت حمایت از باشگاه‌ها، پرورش‌دهندگان و بخش غیردولتی، تهیه و اجرایی شود.

صالحی هم‌چنین به طرح‌های حوزه برق در خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: خراسان شمالی جزو معدود استان‌هایی است که با اجرای طرح‌های مرتبط با تأمین برق، میزان تلفات شبکه توزیع برق را به کمتر از 10 درصد کاهش داده است و در این جلسه قرار شد در برنامه‌ای 5 ساله و در پایان برنامه ششم توسعه، این رقم به حدود 7 درصد کاهش یابد.

وی با اشاره به طرح توزیع 2 هزار پنل سیار تولید برق خورشیدی بین عشایر خراسان شمالی که با اعتبار 15 میلیارد ریالی وزارت نیرو در دست اجراست، خاطرنشان کرد: برای حل موانع این طرح هم مقرر شد با کمک دستگاه‌های نظارتی، برنامه لازم پیگیری شود و در کنار آن، طرح توزیع پنل های خورشیدی بین مددجویان نهادهای حمایتی نیز برای کمک به معیشت پایدار آن‌ها دنبال شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: با تدابیر اندیشیده شده، تمام روستاهای کد دار بالای 10 خانوار جمعیت خراسان شمالی تا پایان امسال برق‌دار می‌شوند.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی هم‌چنین درباره طرح جامع نظام مالیاتی هم که یکی دیگر از دستورکارهای این نشست بود، اظهار کرد: با توجه به درآمد سرانه مردم استان که حدود نصف درآمد سرانه در کشور است و برای رفع فشار بر مالیات‌دهندگان کنونی مقرر شد تا راهکارها و گروه‌های جدید مالیاتی شناسایی شود تا در جذب مالیات مصوب استان هم دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر