اهدای تندیس « هاونگ» به نمایندگان مجلس برای تصویب طرح نمایشی در قبال تحریم‌های اخیر آمریکا

اهدای تندیس « هاونگ» به نمایندگان مجلس برای تصویب طرح نمایشی در قبال تحریم‌های اخیر آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما برای آنچه تصویب طرح نمایشی و بی اثر در قبال تحریم‌های اخیر آمریکا دانسته است به نمایندگان مجلس تندیس « هاونگ» هدیه داد.

این تشکل دانشجویی ضمن انجام این اقدام نمادین طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت: همان گونه که مستحضرید و مسئولان ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و طرف‌های مقابل از ابتدای مذاکرات هسته‌ای وعده داده بودند، قرار بود با گام‌های اعتمادساز و شفافیت‌های بیشتر ایران، طرف های مقابل حقوق مسلم هسته‌ای ایران مطابق معاهدات بین المللی را به رسمیت بشناسند و تمامی تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را لغو کنند.

در ادامه آمده است: با گذشت2 سال از توافق هسته‌ای برجام، صحنه روشن دیگری از صداقت دو طرف پرونده‌ای هسته‌ای کشورمان را پیش روی جهانیان قرار داد. یک طرف ایران اسلامی کاملا پایبند به تعهدات خود، حتی فراتر از مقررات و معاهدات بین المللی، و طرف دیگر آمریکا و هم پیمانان غربی اش ناقض حتی ساده ترین تعهدات و پیگیری مطالبات غیر قانونی و زیاده. در طی روزهای گذشته با تصویب تحریم‌های «سیدا» و نقض مکرر و چندباره برجام از سوی آمریکایی‌ها در پسابرجام، اما آن چیزی که نمایندگان محترم مجلس برای مقابله با تحریم‌های گسترده آمریکا تصویب کردند بیش از آنکه راه را بر زیاده خواهی‌های آمریکایی‌ها ببندد بلکه آنها را تشویق به نقض مجدد برجام و وضع تحریم‌های جدید و بیشتر در آینده نزدیک می‌کند.

این تشکل دانشجویی تاکید کرد: ملت شریف ایران و دانشجویان ایران اسلامی امیدوار بودند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مقابل نقض آشکار برجام، بجای تصویب طرح‌های بی‌اثر و نمایشی مثل طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» ،به تکلیف قانونی خود عمل می کردند و با اجرای فوری و قاطع «قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» راه را بر زیاده خواهی های بیشتر آمریکا می بستند. در بند سوم قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درباره نقض برجام از سوی طرف مقابل تکلیف قانونی به صراحت و روشنی آمده است: دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به طوری که ظرف مدت 2 سال ظرفیت غنی‌سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد.

در قسمت دیگری تصریح شده است: دانشجویان ایران اسلامی با توجه به تسامح و تساهل مسئولین دولت، مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی در مقابله با نقض مکرر برجام و تحریم های مکرر دولت مستکبر آمریکا، طرح « مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» برای مقابله با تحریم‌های جدید آمریکا را یک طرح و رفتاری نمایشی، بی اثر و شبیه آب در هاون کوبیدن می داند و به پاس این اقدام تندیسی نمادین به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی اهدا می‌کند.

در پایان تاکید شد: لازم است خاطر نشان کنیم که تجربه پسابرجام بار دیگر این واقعیت را آشکار ساخته که بی اعتمادی ایرانیان به آمریکا، ریشه در ماهیت استکباری و سلطه جوی این کشور دارد و انتظار تحقق حقوق ملت ایران از طریق تعامل و اعتماد با آمریکا انتظار واقع بینانه ای نیست و بمانند آب در هاون کوبیدن است. نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بهتر است به جای سهل اندیشی در مقابل آمریکا و تصویب طرح‌های بی اثر و نمایشی، هر چه سریعتر به تکلیف قانونی خود مطابق بند 3 «قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» عمل کنند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/

نظرات

ارسال نظر