بی‌خبری اصلاح‌طلبان از پشت پردهٔ توافق با اعتدالیون

کشمکش سیاسی اصلاح‌طلبان با روحانی بر سر انتخاب وزرا موضوعی واضح است. به طوری که هرروز از بدنه اصلاح‌طلب صدایی بر می‌خواست و مطالباتی از روحانی بازگو می‌شد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، رئیس‌جمهور 17 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد و دو روزی است که مجلسی‌ها به بررسی وزرای پیشنهادی می‌پردازند.

عدم استفاده از بانوان، ادعای عدم عمل به وعده‌های انتخاباتی، غیر ۲۴ میلیونی خواندن کابینه پیشنهادی، ادعای لابی‌گری افراد غیر اصلاح‌طلب از انتقاداتی است که اصلاح‌طلبان نسبت به روحانی دارند و روحانی در روز اول بررسی کابینه در مجلس سخنانی را راجع به فشارها عنوان کرد.

در این میان به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان دو استراتژی را از آغاز به کار دولت دوازدهم در نظر گرفته‌اند. اول اینکه با انتقاد به دولت سعی دارند خط خود را جدا کنند تا اگر دولت روحانی نتوانست کارنامه قابل قبولی پس از 4 سال ارائه دهد بگویند این دولت اصلاح‌طلب نبوده و از قبل انتقاد می‌کردند و دوم اینکه با این انتقادها سهم بیشتری از دولت را به دست آورند.

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس مطلبی را عنوان کرد که نشان از سناریوی اصلی اصلاح‌طلبان دارد. خبری که تمام این طراحی‌ها و سناریوهای اصلاح‌طلبی را نقش بر آب کرد.

فولادگر با مخالفت در برابر کابینه پیشنهادی روحانی خاطرنشان کرد:‌ کابینه دوازدهم نتیجه رایزنی سران اصلاحات و اعتدال است، بعد از ۴ سال نگویند که ما نقشی در کابینه نداشته‌ایم.

سخنان فولادگر دقیقاً هدف اصلی اصلاح‌طلبان را نمایان می‌کند و مشخص می‌شود که سران اعتدال و اصلاحات با یکدیگر درباره وزرا به توافق رسیده‌اند و بدنه اصلاح‌طلب از این موضوع خبر ندارد.

این در حالی است که بسیاری از اعضای فراکسیون امید به کابینه انتقاد داشتند و این موضوع نشان می‌دهد سران اصلاح‌طلب این فراکسیون را تصمیم گیری های خود دخیل نکرده و علت بی‌اطلاعی این فراکسیون هم به همین خاطر است.

انتهای پیام /

نظرات

ارسال نظر