مقایسه جالب نوع ارتباط هاشمی و روحانی با رهبری

با مقایسه بیان نوع ارتباط رئیس‌جمهور با رهبر در مقابل ارتباط مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با مقام معظم رهبری به نکات جالبی برمی‌خوریم.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از جهان نیوز، حسن روحانی در مراسم معرفی و دفاع از کابینه جدید خود در مجلس شورای سلامی اظهار کرد: رهبری، بزرگ ما هستند و به‌عنوان کسی که 50 سال است با او رفاقت دارم، معمولاً درباره مسائل مهم با ایشان مشورت می‌کنم و ایشان هم باکمال محبت نظر می‌دهند.

اما این عبارات را قیاس کنید با نحوه ابراز ارادت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب که گفت: عشق من آقای خامنه‌ای است، بیش از 50 سال است که ما باهم دوست و همکار هستیم و اسرار جدا از هم نداریم و در همه مسائل باهم مشورت می‌کنیم. البته طبیعتاً ممکن است در مواردی باهم اختلاف‌نظر پیدا کنیم، اما ایشان رهبرند و من حجت دارم و قانونا و شرعاً باید از ایشان تبعیت کنم. ما گاهی جدا از هم تصمیم می‌گیریم اما وقتی به هم می‌رسیم متوجه می‌شویم که افکارمان به هم نزدیک است.

این سخنان را در کنار نام نیاوردن از مرحوم هاشمی در مراسم تنفیذ و تحلیف قرار دهید.

مطالب حاکی از آن است که روحانی خودش را وارث معنوی هاشمی می‌داند و توقع دارد او را در جایگاهی که آن مرحوم در میان اصلاح طلبام و اعتدالیون داشت، باور کنند.

آیا سرسپردگان دیروز هاشمی، روحانی را در قواره و وقار او می‌بینند؟ آیا او را فصل الخطاب قرار خواهند داد؟

باید کمی صبر کرد...

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر