لیست‌های مدیران دو تابعیتی به 93 نفر رسید

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس گفت: با استعلام‌های صورت گرفته از مراجع ذی‌صلاح لیست‌های مدیران دو تابعیتی به 93 نفر رسید.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکار نیوز، جواد کریمی قدوسی اظهار کرد: با توجه  به استعلام‌های صورت گرفته از نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی  کشور لیست مدیران دو تابعیتی دولت به 93 نفر رسید.

وی افزود: این افراد  به دو گروه قطعی و مظنون به دو تابعیتی تقسیم‌شده و در مرحله نخست 39 نفر، مرحله دوم 48 نفر و مرحله آخر در لیستی 6 نفره به هیئت تحقیق و تفحص معرفی شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: در این لیست 93 نفره از جناح‌های مختلف سیاسی حضور دارند و هدف ما نیز سیاه نمایی نیست و به دنبال جلوگیری از پرداخت هزینه‌های سنگین به‌کارگیری نیروهای دو تابعیتی در پست‌های مدیریتی مهم هستیم.

قدوسی با اشاره به اینکه این لیست 93 نفره استعلام گرفته از نهادهای ذی‌صلاح است، گفت: در این لیست هیچ‌گونه سلیقهٔ شخصی دخالت داده نشده است و بر اساس اسناد و مدارک دستگاه‌های مسئول به این لیست رسیده‌ایم.

وی با اشاره به پروژه نفوذ که توسط مقام معظم رهبری  مطرح‌شده است تصریح کرد: مجلس به این موضع بعد از برجام حساس شد  که با توجه به شواهد موجود دغدغه ایشان بجا بود.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس گفت: امیدواریم رئیس‌جمهور در این روزها که مشغول گرفتن رأی اعتماد از مجلس برای کابینه دوازدهم است، این موضوع را موردتوجه قرار دهد و افراد دو تابعیتی را در پست‌های مهم کشور منصوب نکند.

قدوسی خاطرنشان کرد: در نامه‌ای به وزرای پیشنهادی دوازدهم از آنان خواسته‌ایم که لیست انتصابات خود را در اختیار این هیئت قرار دهند تا به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ارسال شود که مانع انتصاب افراد دو تابعیتی در دولت شوند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر