وزیر نیرو: قرارداد ایجاد نیروگاه های انرژی نو با ظرفیت هزار مگاوات منعقد شده است

به گزارش ایرنا، حمید چیت چیان امروز(پنجشنبه ) در آیین آغاز اجرای نیروگاه خورشیدی30 مگا واتی در جاجرم خراسان شمالی اظهار کرد: تمام این نیروگاه‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عملیاتی می شود که این نشان از ایجاد زمینه های مناسب برای ورود سرمایه های بخش خصوصی به کشور است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران در زمینه های انرژی‌های تجدید پذیر اعلام آمادگی کرده اند و بیشترین تمایل سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی های نو بوده است.
به گفته وی، سرمایه گذاران خارجی اجرای 3 میلیارد و 600 میلیون دلار نیروگاه خورشیدی و بادی را درخواست دارند.
وزیر​نیرو افزود: در 20 سال گذشته که فعالیت مرتبط با انرژی های نو در این وزارت کم بود، اعتقاد به آینده این اقدامات نیز زیاد نبود و بعضا گفته می شد که با وجود منابع نفت و گاز چرا باید به انرژی تجدید پذیر روی آوریم؟
وی گفت: اما اکنون مزایای استفاده از انرژی خورشیدی و بادی به اثبات رسیده و امیدواریم که این پروژه در شهرستان جاجرم در چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد و استان از مزایای آن بهره‌مند شود.
چیت چیان با بیان اینکه رویکرد ما ایجاد نیروگاه‌های کوچک با ظرفیت کمتر است گفت: ایجاد نیروگاه های کوچک و پراکنده سبب می شود تا در مناطق مختلف کشور از مزایای جانبی آن برخوردار شود.
وزیر نیرو با اشاره به آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی 30مگاواتی جاجرم با همکاری کشورهای ایران ، سوئیس، اسپانیا و فرانسه تصریح کرد: خراسان شمالی قطب تولید انرژی پاک در کشور می شود.
7185/ 1744 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: علی شریفی

نظرات

ارسال نظر