45 هزار زائر خانه خدا پای در سرزمین وحی گذاشتند

45 هزار زائر خانه خدا پای در سرزمین وحی گذاشتند

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج در مکه مکرمه، امروز 13 پرواز از ایران شامل 24 کاروان و با ظرفیت سه هزار و 445 نفر وارد فرودگاه جده می شود.
بر پایه این گزارش، مجموع پروازهای انجام شده از ایران به فرودگاه جده با احتساب پروازهای امروز به عدد 74 پرواز می رسد که شامل 140 کاروان به ظرفیت 19 هزار و 865 نفر است.
عملیات انتقال کاروان های حاضر در مدینه منوره (مدینه قبل) هم امروز با عزیمت 11 کاروان با ظرفیت هزار و 574 نفر ادامه می یابد.
بر همین اساس شمار کاروان هایی که از مدینه منوره راهی مکه مکرمه شده اند، با احتساب 11کاروان اعزامی امروز، به عدد 179 کاروان با ظرفیت 25 هزار و 364 زائر خواهد رسید.
تعداد زائران در مکه مکرمه با احتساب عملیات امروز انتقال، 45هزار و 229 نفر خواهد شد.
عملیات انتقال 86هزار 500 زائر ایرانی به سرزمین وحی از 8 مردادماه از طریق 20 ایستگاه پروازی آغاز شده است. این عملیات تا سوم شهریور ماه ادامه خواهد یافت.
**
در خبر دیگری از پایگاه اطلاع رسانی حج، نخستین دعای روح بخش کمیل امشب با حضور زائران ایرانی از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار می شود.
در این مراسم که از ساعت 22 امشب در هتل ویولیت برگزار می شود، زائران ایرانی پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رجبعلی زمانی، یک صدا دعای پرفیض کمیل را زمزمه خواهند کرد.
بعثه مقام معظم رهبری علاوه بر هتل «ویولیت» در سه هتل دیگر نیز مراسم دعای کمیل برگزار می کند. همچنین آیین های مشابهی نیز در سایر هتل های مکه مکرمه به صورت همزمان با حضور پرشور زائران کشورمان برگزار خواهد شد.
اجتمام*1933*
دریافت: بهروز سلطانیان * انتشار:علی خورسندی

نظرات

ارسال نظر