مقام حزبی آلمان: اروپا تمایلی به پیروی از آمریکا ندارد

مقام حزبی آلمان: اروپا تمایلی به پیروی از آمریکا ندارد

به گزارش ایرنا، مارتین شولتز 61 ساله نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دمکرات برای اینکه رای دهندگان را برای رای دادن به خود متقاعد کند، امروز / پنجشنبه / در مصاحبه با روزنامه آلمانی برلینر سایتونگ این مطلب را عنوان کرد.
وی درباره جایگاه حزبی و نیز دیدگاه آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با اشاره به این که هیچ کس نمی داند مرکل در چه جایگاهی قرار گرفته است، افزود: در تصمیمات اتحادیه (حزب سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی) او تصمیم نهایی را نمی گیرد . مرکل همیشه سعی می کند میانه رو باشد، اما در نهایت وی یک سیاست بسیار محافظه کار است.
او اضافه کرد: خانم مرکل به دلیل اتخاذ سیاست های غیر هماهنگ در باره پناهجویان محبوبیت خود را در میان شرکای اروپایی خود از دست داده، در حالی که معتقدم مسئله پناهجویان مساله تمام اروپا است .
این نامزد صدراعظمی آلمان با بیان این که، وی با نظر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه موافق است که می گوید، 'اروپا یک سوپر مارکت نیست که هر کس هر چه می خواهد از آن بردارد'، افزود: اگر من به عنوان صدراعظم آلمان انتخاب شوم ، بودجه اروپا را بار دیگر مانند یک پیمان همبستگی هماهنگ خواهم کرد. چرا که معتقدم آنچه که خانم مرکل در سال های اخیر انجام داده، در آینده دیگر نمی تواند انجام دهد .
او درباره دیدگاهش نسبت به دونالد ترامپ و سیاست های او نیز گفت: این مرد ( ترامپ) با وجود اعتراض ها در حال حاضر به عنوان رئیس جمهور آمریکا برگزیده شده و به دلیل تهدید به جنگ علیه کره شمالی، جهان را در ترس قرار داده است.
این سیاستمدار آلمانی گفت: با اطمینان نمی توان گفت که چه کسی بر روی این مرد ( ترامپ ) نفوذ دارد. اما بسیار مهم است که ما بدانیم رهبری آمریکا از اروپا مستقل است و اروپا تمایلی پیروی از آمریکا و رفتن در راه آن ندارد .
شولتز افزود: من هنگامی که رئیس پارلمان اروپا بودم، دیکتاتورهای زیادی را ملاقات کردم. تجربه من نشان می دهد که با چنین افرادی باید به صراحت و روشنی سخن گفت . دونالد ترامپ فردی است که خط قرمزها را نقض می کند و اطرافش را مشاوران نفرت برانگیز احاطه کرده اند.
اروپام **9419 ** 1144
مترجم : شیرین کسرائی * انتشار دهنده: علیرضا جباری

نظرات

ارسال نظر