رهبر حزب راستگرای آلمان با خطر ازدست دادن مصونیت پارلمانی روبرو شد

رهبر حزب راستگرای آلمان با خطر ازدست دادن مصونیت پارلمانی روبرو شد

به گزارش پایگاه خبری پولیتیکو ، کمیته انتخاباتی مجلس ایالتی در ایالت 'ساکسونی' آلمان روز پنجشنبه به اتفاق آراء توصیه کرد که مصونیت پارلمانی 'فرائوکه پتری' رییس حزب 'آلترناتیو برای آلمان' (AfD) لغو شود.
پتری که عضو پارلمان این ایالت است متهم شده که در انتخابات سال 2014 هنگام ادای شهادت با سوگند درباره فهرست انتخاباتی این حزب در کمیته انتخاباتی پارلمان این ایالت دروغ گفته است. دادستانی شهر 'درسدن' مرکز ایالت ساکسونی در ماه ژوئن از پارلمان این ایالت خواستار لغو مصونیت پتری شده بود. درصورتی که پیشنهاد کمیته انتخاباتی در صحن پارلمان ایالت ساکسونی به تصویب برسد ، پتری ممکن است محاکمه و به یک سال حبس محکوم شود.
اعلام این مطلب در آستانه انتخابات پارلمانی فدرال 24 سپتامبر (دوم مهرماه) می تواند موجب ریزش آرای این حزب شود. این در حالی است که جایگاه این حزب بخصوص به علت سیاست های ضد مهاجرتی و ملی گرایانه تا حدی ارتقا یافته و بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها حدود 8 تا 10 درصد رای دارد و پس از دو حزب 'اتحاد دموکرات مسییحی' آنگلا مرکل صدر اعظم و حزب 'سوسیال دموکرات' در رتبه سوم قرار دارد. نظرسنجی موسسه 'اینسا' و روزنامه 'بیلد' که روز سه شنبه منتشر شد نشان داد حزب دموکرات مسیحی حدود 37 درصد و حزب سوسیال دموکرات حدود 25 درصد رای دارند.
حزب آلترناتیو برای آلمان در سال 2013 به عنوانی حزبی مخالف با اتحادیه اروپا و ملی گرا تاسیس شد اما پس از ورود موج پناهجویان به آلمان در سال 2015 تمرکز خود را بر مخالفت با سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل به عنوان یک حزب ضد مهاجرتی قرار داد.
اروپام**1078**3404** بابک جعفری**انتشار: محسن اسماعیلی

نظرات

ارسال نظر