زنان، قشر فراموش شده در کابینه روحانی/ حل مشکلات اقتصادی اولویت کاری دولت

نمایندگان مجلس معتقدند که وعده‌های انتخاباتی روحانی در خصوص تشکیل دوم کابینه محقق نشد. روحانی نه از زنان در کابینه استفاده کرد و نه از جوانان.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، محمد دامادی نماینده ساری در مجلس معتقد است که معرفی کردن 17 وزیر بجای 18 وزیر از سوی رئیس‌جمهور به مجلس یکی از نقاط ضعف کابینه است.

وی نبود حداقل یک زن در کابینه نیز از دیگر نقاط ضعف کابینه دوم روحانی دانست و افزود: زنان امروز حتی در برخی امور بهتر از مردان کار می‌کنند و باید جامعه زنان در کشور دیده شود.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با طرح این سؤال که چه عمدی وجود دارد که از زنان در کابینه و دیگر عرصه‌ها استفاده نشود، تصریح کرد: دولت روحانی می‌توانست با استفاده از زنان در کابینه این تابو را بشکند.

دامادی پیشنهاد کرد تا در دولت دوم روحانی از زنان حداقل به‌عنوان معاونین وزرا استفاده کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این‌جانب به‌عنوان فردی که به رئیس‌جمهور رأی دادم معتقدم در کابینه جوان‌گرایی رخ نداد و وعده‌ای که روحانی در این زمینه در ایام انتخابات داد محقق نشد.

دامادی به اولویت‌های دولت دوم روحانی اشاره کرد و افزود: اولویت‌های کشور مشخص است. هرچند که در کابینه از نیروهای جوان استفاده نشد، امیدواریم در سطوح مدیریت‌ها از جوانان استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه دولت روحانی باید به اشتغال جوانان توجه کند، افزود: حذف فساد اداری از دیگر اولویت‌های کاری کابینه دوم روحانی است.

نماینده ساری تصریح کرد: مردم وقتی می‌بینند در کشور مشکلات وجود دارد، عوامل سیاسی را دخیل نمی‌دانند و همه مسئولین نظام، مجلس، دولت و قوه قضائیه را مقصر می‌دانند و فرقی بین مسئولین قائل نمی‌شوند.

به گفته دامادی برخی از وزرای پیشنهادی روحانی نمی‌توانند از مجلس رأی اعتماد بگیرند.

بجای آمار و نمودار، اقدام عملی شود

قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی گفته که نمایندگان انتظار تغییرات بیشتری در کابینه دوم روحانی داشتند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: جوان‌گرایی در کابینه مشاهده نشد.

وی بابیان اینکه استفاده از نیروهای باتجربه و کارآمد هم از انتظارات دیگر بود که محقق نشد.

نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت‌های کاری دولت روحانی گفت: آنچه همه جامعه مردم، دولت، مجلس و سیاست‌گذاران بر آن وفاق دارند، موضوعات اقتصادی است و باید مشکلات اقتصادی در اولویت قرار گیرند.

ساعدی تأکید کرد: باید اصلاحاتی در روش‌ها، برنامه‌ها، ترکیب نیروها، کادرها و مدیریت‌ها صورت گیرد و باید از نیروهای متخصص و افرادی که حرفی برای گفتن در امر اقتصادی دارند، استفاده شود.

وی افزود: مردم از شعار دادن در خصوص اقتصاد، اشتغال، بیکاری رونق و رشد اقتصادی خسته شدند و خواستار اقدام عملی هستند. مردم بر رفع تورم، رونق اقتصادی و افزایش قدرت خرید مرم و طبقات متوسط، مستضعف و پایین تأکیددارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: شعار دادن و نشان دادن رشد اقتصادی با آمار و نمودار بدرد مردم نمی‌خورد. نباید حرفی بزنیم اما در بازار خبری نباشد.

کابینه می‌توانست فراگیرتر باشد

رسول خضری نماینده پیرانشهر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هم معتقد است که کابینه روحانی می‌توانست فراگیرتر باشد.

وی افزود: ما از عدم استفاده از زنان در کابینه گله‌داریم، کابینه می‌توانست بهتر از این انتخاب شود.

نماینده پیرانشهر گفت: تیم اقتصادی دولت متشکل از چندین وزارتخانه است که باید با تعامل قوی و پایدار برای معیشت مردم و اشتغال جوانان برنامه‌ریزی کنند.

خضری اضافه کرد: کابینه با تعاملی که می‌تواند با مجلس داشته باشد، در پیگیری مطالبات مردم باشد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر