کلاهبرداران یک میلیاردی در تور پلیس خراسان شمالی گرفتار شدند

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار'علیرضا مظاهری' اظهارکرد: در پی اعلام چند فقره شکوائیه مبنی بر اینکه افرادی با ترفند های مختلف از شهروندان کلاهبرداری کرده اند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بررسی اظهارات شکایت پرونده موفق به شناسایی محل اختفای کلاهبرداران شدند.
سردار مظاهری با بیان اینکه متهمان که با ترفندهایی از قبیل اعطای وام و فروش لوازم اقدام به کلاهبرداری می کردند، تصریح کرد: کلاهبرداران در یک عملیات ضربتی در تور ماموران پلیس آگاهی استان گرفتار شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در این عملیات 4 متهم دستگیر شدند، خاطر نشان کرد: متهمان در بازجویی های بعمل آمده به 4 فقره کلاهبرداری به ارزش یک میلیارد و 30 میلیون ریال اعتراف کردند.
سردار مظاهری با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند، یاد آور شد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با کسانی که امنیت و آرامش و آسایش مردم را به مخاطره بیاندازند به شدت برخورد کرده و اجازه جولان را به هنجارشکنان و کلاهبرداران نمی دهد.
فرمانده انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجه با اینگونه موارد موضوع را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

*** دستگیری 23 سارق حرفه ای با 41 فقره سرقت در شهرستان شیروان
فرمانده انتظامی شهرستان شیروان از دستگیری 23 سارق حرفه ای در تیرماه سال96 و کشف 41 فقره انواع سرقت در شهرستان شیروان خبر داد.
سرهنگ 'مسعود وحیدی' افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت در شهرستان شیروان، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
و ی افزود: مأموران پس از انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و تخصصی، موفق به شناسایی 23 سارق در تیرماه شدند.
وی با اشاره به این که متهمان در بازجویی های انجام شده به 41 فقره سرقت اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان در پایان از شهروندان خواست خودرو و وسایل نقلیه خود را به تجهیزات امنیتی مجهز و از پارک خودروها در محل های کم تردد و رها کردن آن به صورت روشن در کنار معابر و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک موضوع را از طریق تماس با تلفن 110 با پلیس در میان بگذارند.
***دستگیری 9 سارق با 22 فقره سرقت در بجنورد
رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری 9 سارق با 22 فقره سرقت در بجنورد خبر داد.
سرهنگ'رضا عرب زاده' با اعلام این خبر افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت در شهرستان بجنورد موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت این پلیس قرار گرفت.
وی بیان داشت: ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی محل اختفای متهمان شدند.
سرهنگ عرب زاده با اشاره به اینکه ماموران در یک اقدام غافلگیرانه 9 سارق را دستگیر کردند، اقزود: متهمان در بازجویی های بعمل آمده به 22 فقره سرقت اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان سرقت از منزل، اماکن خصوصی، داخل خودرو، احشام، جیب بری و سایر را ازجمله سرقت های سارقان بر شمرد و ادامه داد: متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.
سرهنگ عرب زاده از شهروندان خواست هشدار های پلیسی در خصوص رعایت نکات پیشگیرانه از سرقت را جدی بگیرند و در صورت مشاهده این گونه موارد موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
***کشف 35 راس دام قاچاق در بجنورد
رئیس پلیس آگاهی استان از کشف 35 راس دام قاچاق و دستگیری 2 متهم در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ'رضا عرب زاده' افزود: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی در امر خرید و فروش و حمل احشام قاچاق در شهرستان بجنورد فعالیت دارند موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران به جهت کنترل خودرو های عبوری اقدام به ایجاد تور ایست و بازرسی موقت در ورودی شهرستان بجنورد کردند.
سرهنگ عرب زاده خاطر نشان کرد: ماموران در حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه کامیون مظنون که در بازرسی از خودرو موفق به کشف تعداد 35 راس دام قاچاق شدند.
وی با اشاره به اینکه در این عملیات 2 متهم دستگیر شدند، یاد آور شد: متهمان در بازجویی بعمل آمده به بزه انتسابی اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به اینکه ارزش دام های قاچاق مکشوفه 300 میلیون ریال برآورد شده بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی استان خراسان شمالی با هرگونه ورود دام قاچاق بدون مجوز که سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد به شدت برخورد می کند.
*سایت ایرنای خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan ، کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/irnabojnurd و صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی هم در اینستاگرام به نشانی ttps://www.instagram.com/irnabojnurd در دسترس همگان است.
هم چنین هموطنان گرامی دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تلگرام کنند.
7183/ 1744 خبرنگار: مرضیه اردکام **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

نظرات

ارسال نظر