برپایی نمایشگاه هفته دولت در بجنورد

  استاندارخراسان شمالی در تازه‌ترین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای دولت، مهم‌ترین رویدادهای شهریورماه استان را یادآور شد و ازجمله، سفر پروفسور سمیعی برترین جراح مغز جهان را مایه برخورداری هم استانی‌ها از مزایای آن دانست.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی گفت: سفر پروفسور سمیعی به خراسان شمالی که یازدهم شهریورماه آتی انجام خواهد شد، متعاقب سفر اسفندماه تیم اقتصادی به آلمان روی می‌دهد و امیدوار هستیم باتدبیر مناسب متولیان و افزودن هر چه بیشتر بر غنای برنامه‌ها و مراسم، برای مردم استان برکات فراوان معنوی و مادی به دنبال داشته باشد.

وی هم‌چنین برگزاری همایش ملی انگور در اوایل ماه آتی را در بجنورد مورداشاره قرارداد و همکاری برای برگزاری مطلوب آن را گوشزد کرد.

مقام عالی دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود، از برپایی نمایشگاه دستاوردهای 4 ساله دولت در استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در بوستان گردشگری بش قارداش بجنورد دایر می‌شود و محلی برای پیوند بیشتر مردم و مسئولان، برگزاری ملاقات‌های مردمی و ارائه عملکرد دستگاه‌ها خواهد بود.

این گزارش حاکی است، در این نشست پس از طرح چند پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی و مصوبات کارگروه‌های تخصصی استان و تبادل‌نظر اعضا، شماری از این طرح‌ها در اولویت تأمین اعتبار قرار گرفت. اختصاص 3.6 میلیارد تومان برای جابه‌جایی تأسیسات شبکه و تیرهای برق مزاحم در معابر روستایی، تصویب 18.5 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت منابع صندوق حمایت بخش کشاورزی و زیرمجموعه‌های آن، اختصاص 500 میلیون تومان برای حمایت از توسعه تجارت خارجی و تصویب 200 میلیون تومان برای تدوین سند آمایش علم و فناوری استان در این نشست بارأی اعضای شورا مصوب شد.

بحث و بررسی درباره اعتبار لازم برای به‌روزرسانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، طرح جامع گردشگری اجتماع‌محور روستایی و بودجه موردنیاز برای اکتشاف و تأمین زیرساخت‌های معادن استان هم از طرح‌هایی بود که برای بررسی بیشتر به کارگروه‌های مربوط بازگشت داده شد.

انتهای پیام/ آ

نظرات

ارسال نظر