تثبیت مواضع نیروهای متحد در شهرک الطیبه؛ ۱۶ کیلومتر تا محاصره داعش در مرکز سوریه +نقشه میدانی

تثبیت مواضع نیروهای متحد در شهرک الطیبه؛ ۱۶ کیلومتر تا محاصره داعش در مرکز سوریه +نقشه میدانی

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه پس از درگیری های چند ساعته توانستند کنترل شهرک راهبردی الطیبه را در شمال شرق استان حمص در دست گیرند. با آزادی این شهرک فقط ۱۶ کیلومتر تا محاصره داعش در مرکز سوریه باقی مانده است.

غروب روز گذشته با دستور اتاق عملیات جبهه مقاومت، پاکسازی شهرک راهبردی «الطیبه» در شمال شرق استان حمص آغاز شد و نیروهای متحد از منطقه الکوم با حملات گسترده به سوی این شهرک پیشروی کردند.

درگیری ها در این محور برای رسیدن به شهرک الطیبه تا صبح امروز ادامه داشت و در نهایت نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت با عقب راندن تروریست ها به ورودی های این شهرک رسیدند. در این عملیات نیروها با پیشروی ۷ کیلومتری خود را به شهرک الطیبه رساندند و در حال حاضر حاضر با شهر السخنه ۱۶ کیلومتر فاصله دارند تا محاصره تروریست های داعش در مرکز سوریه ( استان های حمص و حماه ) تکمیل شود.

نیروهای متحد در جریان درگیری ها حدود ۵۰ تررویست را کشته و زخمی کردند و در نهایت موفق به تثبیت مواضع در شهرک الطیبه شدند. از سویی دیگر، نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه برای تامین امنیت الطیبه، عملیاتی را در حومه این شهرک آغاز کردند و توانستند با پاکسازی ارتفاعات « المقبره، المنشار و النوبر» تا حدودی از ضد حملات احتمالی داعش جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، با رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به شهر السخنه، عناصر تروریستی داعش در استان های حمص و حماه در مساحتی بالغ بر ۲ هزار کیلومتر مربع محاصره می شوند؛وجود میادین گازی و نفتی اهمیت این مناطق را چند برابر کرده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای عملیاتی پس از تثبیت مواضع در شهرک الطیبه،دقایقی قبل عملیات پیشروی به سوی شهر السخنه را برای محاصره کامل تروریست های داعش در مرکز سوریه آغاز کردند؛ در این محور نیروهای متحد به منطقه « وادی التیوم» نزدیک شدند.

این خبر تکمیل می شود

نظرات

ارسال نظر