مشهد مقدس میزبان مرحله کشوری مسابقات قرآن بنیاد شهید و ایثارگران

جلال گرشاسبی، رئیس اداره قرآن بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ضمن تشریح برنامه‌های بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن این مرکز گفت: این دوره از مسابقات، با بیش از 25 هزار نفر در مرحله شهرستانی کار خود را آغاز کرد و حدود 10 هزار نفر از این تعداد به مرحله استانی راه یافتند؛ با پایان یافتن مرحله استانی، 700 نفر موفق شدند به مرحله کشوری راه پیدا کنند.

وی افزود: این مسابقات برای مقاطع سنی 15 تا 20، 20 تا 35 و از 35 سال بیشتر در رشته‌های حفظ کل و اجزاء 20، 15، 10 و 5 ، قرائت، مفاهیم و تفسیر برگزار شد. در رشته تفسیر و در مرحله شهرستانی منبع مسابقه از جلدهای 1 تا 3 کتاب مفاهیم مسعود وکیل پیش‌بینی شده بود و در مرحله استانی جلدهای 1 تا 6 و در مرحله کشوری نیز جلدهای 1 تا 9 مد نظر خواهد بود.

700 متسابق به مرحله کشوری راه یافتند

گرشاسبی به زمان برگزاری مرحله کشوری اشاره کرد و گفت: بیست‌ونهمین دوره مسابقات کشوری بنیاد شهید و امور ایثارگران در تاریخ 23 تا 30 مردادماه 96 در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و در این مرحله میزبان 400 متسابق در بخش بانوان و 300 متسابق در بخش آقایان هستیم. از تاریخ 23 الی 26 برای بخش خواهران و 27 الی 30 مردادماه نیز برای بخش برادران پیش بینی شده است.

وی از افزایش میزان شرکت‌کنندگان به نسبت سال گذشته خبرداد و گفت: در سال گذشته حدود 630 نفر به مرحله کشوری راه یافتند امّا امسال در میزان ثبت‌نام شرکت‌کنندگان با سال گذشته یکسان بود.

رئیس اداره قرآن بنیاد شهید و امور ایثارگران از حضور اساتید مشهور قرآنی کشور در بخش داوری مسابقات خبرداد و اظهار کرد: اساتید برجسته کشورمان همچون احمد ابوالقاسمی، محمد عباسی، سعیدیان، ملکشاهی و اساتید برتر مشهد مقدس قضاوت این دوره را برعهده خواهند داشت.

گرشاسبی درباره جوائز اهدایی به برگزیدگان نیز گفت: به 70 نفر از برگزیدگان در بخش خواهران و 60 نفز از برگزیدگان در بخش برادران جوائز نفیسی اعطا خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات

ارسال نظر