تحویل ۱۱ کودک به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی در خراسان شمالی

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ کودک به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی در خراسان شمالی تحویل داده شد.

 

اسماعیل قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ کودک به خانواده‌هایی که با بررسی درخواست آن‌ها شرایط لازم را برای صلاحیت و سرپرستی این کودکان را دارند، تحویل داده‌شده است.

قربانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۸ نفر از خانواده و زوجین متقاضی فرزندخواندگی در استان پشت نوبت برای دریافت فرزند هستند، افزود: زوجین در صورت داشتن شرایط مناسب و لازم و داشتن سن ۳۰ سال با ارائه درخواست می‌توانند صاحب کودک شوند.

وی خاطرشان کرد: زوجینی که با تشخیص پزشکی قانونی مبنی بر عدم بچه‌دار شدن آن‌ها و یا پس از گذشت پنج سال از زندگی مشترک صاحب فرزند نشوند، با بررسی درخواست آن‌ها از سوی کارشناسان اداره بهزیستی و داشتن شرایط مناسب برای سرپرستی کودک، می‌توانند یکی از کودکان بدون والدین تحت پوشش را به‌عنوان فرزند انتخاب کنند.

قربانی تصریح کرد: بیشتر درخواست‌کنندگان برای قبول سرپرستی کودکان را متقاضیان کودکان سنین زیر دو سال عنوان کرد و افزود: تمام کودکان واگذارشده از ابتدای امسال نیز زیر دو سال بوده اند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر