نخستین آموزشگاه موسیقی شهرستان فاروج افتتاح شد

معاون فرماندار فاروج گفت: نخستین آموزشگاه آزاد موسیقی

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، صادق تیتکانلو در آئین آغاز به کار نخستین آموزشگاه موسیقی شهرستان فاروج اظهار کرد: موسیقی مقامی خطه خراسان نمایانگر رشادت‌ها و پیشینه و تاریخ گذشتگان این مرزوبوم است.

وی با بیان اینکه موسیقی مقامی و سنتی این خطّه سرشار از محتوای هویت فرهنگی و اجتماعی قومیت‌های ماست افزود: نباید بگذاریم ذائقه مردم از موسیقی اصیل سنتی روی‌گردان شود که اگر این واقعه رخ دهد فرهنگ و تاریخمان تغییر می‌کند.

وی با اشاره به نقش فعالیت‌های هنری در توسعه فرهنگ و هنر شهرستان گفت: خوشبختانه ظرفیت خوبی در حوزه هنری به‌ویژه موسیقی مقامی فاروج وجود دارد که باید از این استعدادها به منظوری ماندگاری و توسعه موسیقی مقامی استفاده شود.

تیتکانلو خاطرنشان کرد: ثبت موسیقی مقامی شمال خراسان به‌عنوان اثر فرهنگی در سازمان بین‌المللی یونسکو نمایانگر اهمیت این هنر اصیل است که بایستی در راستای بهبود آن تلاش شود.

وی افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این آموزشگاه شاهد تربیت هنرمندانی باشیم که با خلاقیت‌هایشان در موسیقی سنتی با حفظ هویت آن، نوآوری داشته باشند تا این هنر اصیل و زاینده در مسیر رشد قرار گیرد.

رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان فاروج هم در این مراسم با اشاره به اهمیت فعالیت‌های هنری در شهرستان فاروج اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی در حوزه هنری به‌ویژه موسیقی مقامی شهرستان وجود دارد که بایستی این استعدادها به سمت شکوفایی و پیشرفت سوق داده شوند.

جواد نظری گفت: آموزشگاه آزاد هنری نغمه‌های شاه جهان با مدیریت مظاهر حدادیان در رشته‌های دوتار، کمانچه، تنبک و دیگر سازها فعالیت خود را به‌طور رسمی از روز دوشنبه سی‌ام مردادماه آغاز کرد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر