عرضه نان باکیفیت یکی از اولویت‌های مهم کارگروه آرد و نان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: نان به‌عنوان قوت اصلی مردم نقش مهمی در سبد خانوارهای ایرانی دارد و به همین سبب باید توجه ویژه‌ای به روند تولید و عرضه نان باکیفیت داشته باشیم.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در دومین کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان این استان اظهار کرد: کیفیت نان به سبب سروکار داشتن با سلامت مردم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین رعایت موارد بهداشتی در فرایند تولید این محصول الزامی و ضروری است.

دلپسند گفت: باید به مسئله تأمین سلامت مردم توجه ویژه‌ای شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این زمینه پیگیری و برخورد لازم انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید، اصل رضایت مردم است که باید تأمین شود، خاطرنشان کرد: توجه به کیفیت نان و همه مسائل آن جزو وظایف ذاتی است.

دلپسند در ارتباط با موضوع سیاست‌های صدور مجوز نانوایی‌ها با بیان اینکه باید دغدغه‌های نانوایی‌ها برطرف شود، تصریح کرد: علاوه بر ایجاد نانوایی‌های آزاد پز در شهرهای جدید و شهرک‌ها، باید نیازهای سایر مناطق نیز سنجیده شود و با هدف بهبود کیفیت و کاهش قیمت در این مناطق نیز نانوایی آزادپز راه‌اندازی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: حوزه کیفیت نان باید در سطح تمام نانوایی‌های استان موردتوجه قرار گیرد و مبنای کار باید کیفیت و برآورد صحیح امور باشد.

دلپسند خاطرنشان کرد: از یک هزار و 232 واحد نانوایی در سطح استان خراسان شمالی، فقط 8/5 درصد آن‌ها آزاد پز هستند و این رقم باید به 20 درصد افزایش یابد.

گفتنی است در این کارگروه دستورالعمل نحوه اجرای خودکنترلی و خود اظهاری بهداشتی مراکز و اماکن عمومی و بیان گزارش سیاست‌های ابلاغی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد صدور مجوز نانوایی‌ها، موردبحث و تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر